کد خبر: 21400
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

شعار سال:دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اعتبار ۳۰۰ میلیارد دلاری برای بازسازی عراق گفت: ۲۵ درصد از این میزان به طرح‌های بخش ساختمان و مسکن عراق اختصاص دارد که می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایرانی باشد.  سید حمید حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق

مشارکت در بازسازی ۳۰۰ میلیارد دلاری عراق

شعار سال:دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اعتبار ۳۰۰ میلیارد دلاری برای بازسازی عراق گفت: ۲۵ درصد از این میزان به طرح‌های بخش ساختمان و مسکن عراق اختصاص دارد که می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایرانی باشد.

 سید حمید حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به اینکه حدود 300 میلیارد دلار برای بازسازی عراق اعتبار بینی شده است گفت: 25 درصد از این میزان به طرح‌های بخش ساختمان و مسکن عراق اختصاص دارد که می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایرانی باشد تا در کنار ارزآوری، توان مهندسی ایرانی را نیز به نمایش بگذارند.

وی افزود: هم اکنون نقل و انتقال پول و قبول نکردن ضمانت‌نامه‌های فعالان اقتصادی ایرانی، 2 مشکل عمده برای فعالان اقتصادی در اجرای طرح‌های فنی و مهندسی در عراق است که با وجود پیگیری‌ها هنوز این مشکل از طرف بانک مرکزی عراق رفع نشده است.

حسینی اضافه کرد: به فعالان اقتصادی ایرانی پیشنهاد کردیم درمشارکت با فعالان اقتصادی عراقی تدبیری بکنند تا مشکل ضمانت نامه‌ها از طرف شرکت‌های عراقی رفع شود و این مشکل مانعی بر سر راه اجرای طرح‌های ایجاد نکند.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به اینکه ما در بیشتر حوزه‌های صنعت ساختمان برای اجرای طرح‌ها در عراق مزیت داریم گفت: به علت نزدیکی بعد مسافت به عراق همچنین برخورداری از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای طرح‌های فنی و مهندسی از جمله مصالح ساختمانی مورد نیاز می‌توانیم در اجرای طرح‌ها در عراق با دیگر کشور‌ها رقابت کنیم.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:9مرداد1398،کدخبر:2065936،www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها