کد خبر: 21155
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

شعارسال: «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه دوشنبه خبر داد که یگان پهپادی این کشور در عملیاتی گسترده پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط را با پهپادهای قاصف K2‌هدف قرار داد. سریع تاکید کرد که در این عملیات، آشیانه جنگنده‌های سعودی و اهداف نظامی دیگر در این پایگاه هوایی با دقت هدف قرار

یگان پهپادی ارتش یمن پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط عربستان را بمباران کرد

شعارسال: «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه دوشنبه خبر داد که یگان پهپادی این کشور در عملیاتی گسترده پایگاه هوایی «ملک خالد» در خمیس مشیط را با پهپادهای قاصف K2هدف قرار داد.

سریع تاکید کرد که در این عملیات، آشیانه جنگنده‌های سعودی و اهداف نظامی دیگر در این پایگاه هوایی با دقت هدف قرار داده شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که حمله به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در پاسخ به تجاوز ادامه دار و محاصره ظالمانه و جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم یمن است.

این حمله پهپادی در حالی صورت می‌گیرد که توپخانه ارتش سعودی بعد از ظهر دوشنبه یک بازار را در شهرستان «قطابر» در استان صعده در شمال یمن هدف قرار داد که این حمله دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت.

از سوی دیگر یگان پهپادی ارتش یمن روز یکشنبه نیز با پهپاد‌هایی از نوع «قاصف k2» اهدافی نظامی در فرودگاه نجران واقع در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار گرفته بود.(جزئیات بیشتر)

عربستان از فرودگاه‌های غیرنظامی در جنوب کشورش برای فعالیت‌های نظامی علیه یمن استفاده می‌کند به نحوی که یک مرکز کنترل از راه دور برای پهپادها در فرودگاه‌ها با هدف انجام مأموریت‌های رصد و حمله به خاک یمن ایجاد شده است.

ائتلاف سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده و تا کنون بیش از 50 هزار نفر را کشته یا زخمی کرده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 8 مرداد 1398 ، کدخبر: 13980508000013 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها