کد خبر: 21214
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

شعار سال: کارگردان مجموعه «تفنگ سرپر» و «روزی روزگاری» گفت: برای جذب سینماگران و مخاطبان کودک به فیلم‌های مختص به این رده سنی باید سینماهایی متناسب با سنین کودکی ایجاد شود. امرالله احمدجو درباره اهمیت توجه به سینمای کودک، اظهار کرد: برای جذب سینماگران و مخاطبان کودکان به فیلم‌های مختص به رده سنی کودک باید

لزوم ایجاد سینماهایی متناسب با فیلم‌های کودک و نوجوان

شعار سال: کارگردان مجموعه «تفنگ سرپر» و «روزی روزگاری» گفت: برای جذب سینماگران و مخاطبان کودک به فیلم‌های مختص به این رده سنی باید سینماهایی متناسب با سنین کودکی ایجاد شود.

امرالله احمدجو درباره اهمیت توجه به سینمای کودک، اظهار کرد: برای جذب سینماگران و مخاطبان کودکان به فیلم‌های مختص به رده سنی کودک باید سینماهایی متناسب با رده سنی آنها ایجاد شود تا کودکان و نوجوانان علاوه بر تماشای فیلم در سینما سرگرم باشند و به بیانی دیگر مسئولان باید در تلاش باشند کودکان و نوجوانان علاقه‌مندی‌های خود را در سینما دنبال کنند.
 
وی ادامه داد: هر بخش سرگرمی که در سینما اضافه می‌شود، افزایش بازدید کودکان از سینما را به دنبال دارد، همچنین باتوجه به تراکم جمعیتی هر شهر تعداد سالن‌های کودک باید در شهرهای بزرگ و کوچک مشخص شود، علاوه بر این سالن‌های مخصوص به کودکان باید ساختار نمایش تئاتر را داشته باشد.
 
این کارگردان سینما و تلویزیون درباره اینکه چرا فیلم‌های کودک عموما تولید می‌شوند اما کمتر راهی برای اکران عمومی پیدا می‌کنند، افزود: اگر فیلمی برای کودکان