کد خبر: 21099
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۵۱

شعارسال: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در این پیام‌ها که در توئیتر منتشر شده مدعی شده که ایران پیشنهاد او برای سفر و گفتگوی مستقیم با شهروندان ایران را نپذیرفته است. پمپئو در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار ویدئویی تاکید کرده که از گفتگوی مستقیم با مردم ایران استقبال می‌کند. وزیر خارجه

با پیشنهاد سفرم به ایران مخالفت شد!

شعارسال: «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در این پیام‌ها که در توئیتر منتشر شده مدعی شده که ایران پیشنهاد او برای سفر و گفتگوی مستقیم با شهروندان ایران را نپذیرفته است.

پمپئو در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار ویدئویی تاکید کرده که از گفتگوی مستقیم با مردم ایران استقبال می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا در این پیام‌ها می‌گوید: من اخیراً پیشنهاد سفر به تهران و گفتگوی مستقیم با مردم ایران را مطرح کردم. تهران پیشنهاد مرا نپذیرفته‌است.

او در توئیت دیگری مدعی شده است: ما از محمد جواد ظریف که به آمریکای می‌آید و از حق آزادی بیان بهره می‌برد، نمی‌ترسیم. آیا واقعیت‌ها در مورد ایران چنان بد است که به من اجازه نمی‌دهند همین کار را در تهران انجام بدهم؟ چه خواهد شد اگر مردم واقعیت‌ها را بشنوند، نه به‌صورت فیلتر شده و خلاصه‌شده؟

پمپئو در تاریخ سوم مرداد ماه در گفتگویی با شبکه تلویزیون بلومبرگ و در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر است به تهران سفر کند، گفت: مطمئناً؛ اگر لازم باشد، با کمال میل (به ایران) خواهم رفت.

او گفته بود: من از فرصت صحبت مستقیم با مردم ایران استقبال می‌کنم. من قبلاً هم درباره این موضوع حرف زده‌ام.

این در حالی است که دیروز یک‌شنبه سخنگوی دولت ایران، در واکنشی اعلام کرد مایک پومپئو می‌تواند با «مرضیه هاشمی» مصاحبه کند.

مرضیه هاشمی، مجری پرس‌تی‌وی، دی ماه سال پیش، به مدت ۱۰ روز در ایالات متحده بازداشت شد و پس از آزادی به ایران بازگشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری فردا ، تاریخ انتشار: 7 خرداد 1398 ، کدخبر: 948980 ، www.fardanews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها