کد خبر: 21051
تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

شعارسال: اسدالله قره خانی با اشاره به الزام استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد ماه بیان کرد: اصل استفاده از کارت سوخت بدون افزایش قیمت و سهیمه بندی یک امر قانونی است و دولت باید زودتر از این به سمت استفاده از کارت سوخت می رفت. این عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره چرایی استفاده

کارت سوخت چگونه از قاچاق جلوگیری می‌کند؟

شعارسال: اسدالله قره خانی با اشاره به الزام استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد ماه بیان کرد: اصل استفاده از کارت سوخت بدون افزایش قیمت و سهیمه بندی یک امر قانونی است و دولت باید زودتر از این به سمت استفاده از کارت سوخت می رفت.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره چرایی استفاده از کارت سوخت بیان کرد: ما امروز با پدیده قاچاق سوخت در کشور مواجه هستیم که مورد اعتراض همگان نیز قرار گرفته است. گاهی نیز در تلویزیون یا فضای مجازی کلیپ هایی پخش می شود که خودروها در صف ایستاده اند که از مرزهای شرقی کشور خارج شوند یا اینکه لنج هایی به کنار دریا آمده اند و لوله کشیده و سوخت را می برند که این مسائل باعث ناراحتی مردم می شود که حق نیز دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: در داخل کشور سوخت به صورت یارانه ای در اختیار مردم قرار می گیرد اما بنا نیست که در خارج مرزهای ما نیز افراد از سوخت با یارانه کشور ما استفاده کنند و یا سود کلان آن نیز به جیب افراد قاچاقچی و یا سودجو برود.

قره خانی گفت: یکی از راهکارهای مقابل