کد خبر: 21066
تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

شعارسال: وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد: هیچ گونه تبادل نفتکش ها با ایران وجود نخواهد داشت و آنها باید نفتکش ما را آزاد کنند. دومینیک راب افزود: تهران باید به قوانین بین المللی احترام بگذارد. او افزود: ما خواهان آزادی نفتکش انگلیسی هستیم و تبادل نفتکش صورت نخواهد گرفت. او همچنین اعلام

برنامه‌ای برای تبادل نفتکش‌ها با ایران نداریم؛ چنین معامله‌ای پایاپای نیست

شعارسال: وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد: هیچ گونه تبادل نفتکش ها با ایران وجود نخواهد داشت و آنها باید نفتکش ما را آزاد کنند.

دومینیک راب افزود: تهران باید به قوانین بین المللی احترام بگذارد.

او افزود: ما خواهان آزادی نفتکش انگلیسی هستیم و تبادل نفتکش صورت نخواهد گرفت.

او همچنین اعلام کرد که واشنگتن از طرح امنیت دریانوردی در خلیج(فارس) تحت رهبری اتحادیه اروپا حمایت می کند.

دومینیک راب، به رادیو بی.بی.سی گفت: این یک تبادل نیست. موضوع نوعی مبادله پایاپای نبوده بلکه قانون بین‌المللی و حمایت از قوانین سامانه قانونی بین‌المللی است و این چیزی است که ما بر سر آن پافشاری خواهیم کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور اخیرا با تأکید بر اینکه ایران هیچگاه به دنبال تنش و درگیری نبوده است، گفته بود: به دنبال ادامه تنش با برخی از کشورهای اروپایی نیسیتیم و چنانچه به چارچوب‌های بین‌المللی متعهد باشند و از اقدامات خلاف خود از جمله آنچه در جبل الطارق انجام دادند دست بردارند، پاسخ متناسبی نیز از ایران دریافت خواهند کرد.

کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی هم گفته است: اگر انگلیسی‌ها هر چه زودتر نفتکش ایران را آزاد کنند، ما هم می‌توانیم مراحل قضایی رسیدگی به تخلفات نفتکش انگلیسی را تسریع کنیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی انتخاب ، تاریخ انتشار: 7 مرداد 1398 ، کدخبر: 492364 ، www.entekhab.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها