کد خبر: 20761
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

شعار سال : «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بامداد یکشنبه گفت هرگونه مذاکراتی برای حل بحران سیاسی ونزوئلا باید بدون پیش‌شرط و دخالت‌های خارجی باشد.لاوروف در جریان سفر به جمهوری «سورینام» و نشست خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور گفت:‌ «ما نیز مانند دوستان سورینامی خود معتقدیم که این [بحران] از طریق مذاکرات مستقیم

مذاکرات ونزوئلا باید بدون پیش‌شرط باشد

شعار سال : «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بامداد یکشنبه گفت هرگونه مذاکراتی برای حل بحران سیاسی ونزوئلا باید بدون پیش‌شرط و دخالت‌های خارجی باشد.
لاوروف در جریان سفر به جمهوری «سورینام» و نشست خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور گفت:‌ «ما نیز مانند دوستان سورینامی خود معتقدیم که این [بحران] از طریق مذاکرات مستقیم و بدون پیش‌شرط دولت با معارضان و همچنین بدون شنیدن هیچ تهدیدی از پایتخت‌های دیگر حل می‌شود».
به نوشته خبرگزاری «‹رویترز» وی همچنین با اشاره به اینکه مسکو با مخالفان دولت ونزوئلا در تماس است، تصریح کرد که جهان به جای تحمیل کردن خواست خود به کاراکاس، باید بستری برای مذاکرات فراهم کند.
بعد از امتناع آمریکا از پذیرش مشروعیت ریاست جمهوری شش ساله «نیکلاس مادورو» که به تازگی آغاز شده، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا خود را به صورت غیرقانونی رئیس جمهور این کشور خواند و با حمایت مستقیم آمریکا و چند کشور دیگر دست به اقداماتی از جمله کودتا و جلب حمایت نظامیان علیه مادورو زد که همگی آنها تا کنون شکست خورده است.
پس از آن مخالفان ونزوئلا با نمایندگان نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور در بارباوس در نروژ دیدار و گفت‌وگو کردند.
گوایدو مدعی شده است که هرگونه مذاکره‌ای باید منجر به راه حلی برای حل و فصل بحران شود و نباید باعث خرید وقت از سوی دولت کاراکاس شود.
این اظهارات در حالی مطرح شده که مردم ونزوئلا سال 2018 میلادی در یک انتخابات دموکراتیک به نیکلاس مادورو رای داده‌اند.
شعار سال،بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار: 6 مرداد 1398، کدخبر:13980506000044،www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها