کد خبر: 20799
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱

شعارسال: قاسم میرزایی نیکو درباره صحبت‌های رئیس دولت اصلاحات مبنی بر حضور حداکثری مردم و جریان اصلاحات در انتخابات اسفند ماه ۹۸، گفت: مهم‌ترین پیام صحبت‌های سید محمدخاتمی این بود که اصلاح‌طلبان به تحریم انتخابات فکر نمی‌کنند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صحبت‌های رئیس دولت اصلاحات بر اساس یک جمع‌بندی صورت گرفته

رئیس دولت اصلاحات، تکلیف اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس را روشن کرد

شعارسال: قاسم میرزایی نیکو درباره صحبت‌های رئیس دولت اصلاحات مبنی بر حضور حداکثری مردم و جریان اصلاحات در انتخابات اسفند ماه ۹۸، گفت: مهم‌ترین پیام صحبت‌های سید محمدخاتمی این بود که اصلاح‌طلبان به تحریم انتخابات فکر نمی‌کنند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صحبت‌های رئیس دولت اصلاحات بر اساس یک جمع‌بندی صورت گرفته است، نه اینکه از جانب خودشان مسائلی را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه جمع‌بندی گروه‌های اصلاح‌طلب تحریم انتخابات نیست، عنوان کرد: از سوی دیگر اصلاح‌طلبان شروطی هم مطرح کرده بودند، مانند اینکه با چه رویکرد سیاست‌ورزی وارد میدان شوند که می‌توان روی آن‌ها بحث کرد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: معتقدم از طیفی که می‌گویند شرکت نمی‌کنیم تا طیفی که می‌گویند شرکت می‌کنیم و یا اینکه آقای بهزاد نبوی عنوان می‌کنند «بی چون و چرا همینی که هست، ما باید حضور داشته باشیم و چیزی نگوییم» آقای خاتمی با این صحبت‌ها همه را جمع کردند.

وی ادامه داد: رئیس دولت اصلاحات تکلیف را روشن کرد که قطعا در انتخابات حضور خواهیم داشت. اما نکته مهم این است که بین این‌ها چگونه برآیند به وجود بیاید که باید بحث کرد.

میرزایی نیکو درباره این‌که در شرایط کنونی کشور چقدر به گفت‌وگوی ملی و وفاق و همبستگی نیاز دارد،گفت: اگر شرایط و برخوردهای با آزادی فکر، نشریات، مقالات، صحبت‌ها و سخنرانی که به دوران انتخابات هم می‌رسد تنگ‌تر می‌شود سازمان یافته، و قانون‌مند نشود به نظر من دچار مشکلاتی خواهیم شد که هر ساله می‌شویم.

وی ادامه داد: امیدوارم با درایتی که شرایط فعلی می‌طلبد و رویکرد داخلی قوی‌تر و توجه بیشتری به همدلی، همبستگی و وفاق ملی سازکار و خوبی را برای این مسئله پیدا کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ انتشار: 6 مرداد 1398 ، کدخبر: 1284089 ، www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها