کد خبر: 20638
تاریخ انتشار: شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

شعار سال : “گونتر اوتینگر”، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در گفتگویی با “تاگس اشپیگل” آلمان به بوریس جانسون، درباره عدم پرداخت هزینه های خروج به اتحادیه اروپا در صورت یک برگزیت نامنظم هشدار داده و اظهار داشته است که اگر جانسون در این اظهارات خود جدی باشد این به اعتبار انگلیس آسیب می رساند. وی

هشدار کمیسیون اروپایی به "جانسون" درباره به خطر انداختن اعتبار انگلیس

شعار سال : “گونتر اوتینگر”، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در گفتگویی با “تاگس اشپیگل” آلمان به بوریس جانسون، درباره عدم پرداخت هزینه های خروج به اتحادیه اروپا در صورت یک برگزیت نامنظم هشدار داده و اظهار داشته است که اگر جانسون در این اظهارات خود جدی باشد این به اعتبار انگلیس آسیب می رساند.

وی همچنین تاکید کرد که اگر “جانسون” بخواهد از این مسئله اجتناب کند که هزینه های خروج را به اتحادیه اروپا بپردازد همچنین همکاری های آینده با اتحادیه اروپا را به خطر می اندازد.

انتخاب بوریس جانسون به نخست‌وزیری انگلیس در شرایطی که این کشور در آستانه خروج از اتحادیه اروپا قرار دارد با واکنش‌های توأم با نگرانی و دلسردی مقامات اروپایی همراه شده است. رهبران اتحادیه اروپا هشدار داده‌اند که توافق خروج انگلیس از این اتحادیه قابل مذاکره مجدد نیست. همزمان شهروندان انگلیسی در لندن نیز با برگزاری تظاهراتی مخالفت خود را با روی کار آمدن جانسون ابراز کردند.

جانسون پیش‌تر گفته بود که انگلیس نباید هزینه خروج از اتحادیه اروپا را که بالغ بر