کد خبر: 20680
تاریخ انتشار: شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳

شعارسال: علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شیراز در مجلس درخصوص صحبت‌های مطرح شده مبنی بر تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی ایران (GTC) از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، گفت: تصمیم سران قوا درخصوص انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت قطعاْ به ضرر بخش

تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی قطعا به ضرر بخش تولید است

شعارسال: علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شیراز در مجلس درخصوص صحبت‌های مطرح شده مبنی بر تصمیم سران قوا برای انتقال شرکت‌ بازرگانی دولتی ایران (GTC) از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، گفت: تصمیم سران قوا درخصوص انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت قطعاْ به ضرر بخش تولید کشور است. با این تصمیم نسنجیده، تمرکز و مدیریت واحد سال‌های گذشته که خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی را به دنبال داشت از بین می‌رود.

وی ادامه داد: با انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت، پاسخگویی واحد هم از بین می‌رود و دستگاه‌های مختلف یکدیگر را مقصر نابسامانی‌ها معرفی می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در صورت جدا شدن شرکت بازرگانی دولتی ایران از وزارت جهاد کشاورزی، جریان واردات مجدداْ قوت خواهد گرفت، گفت: هدف از انتقال شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت صمت، حرکت به سمت افزایش واردات و تنظیم بازار به وسیله محصولات خارجی است.

وی ادامه داد: نباید تجربه‌های ناموفق چند سال قبل را تکرار کرد. درسال‌هایی که شرکت بازرگانی دولتی ایران در وزارت صمت مستقر بود، واردات محصولات کشاورزی زیاد بود. خودکفایی به وجود آمده در تولید گندم، شکر و … همگی از نتایج آمدن شرکت بازرگانی دولتی ایران به وزارت جهاد کشاورزی بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان تصریح کرد: در جلسه روز یکشنبه ۵ مرداد ۹۸ کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، قطعا این موضوع را مطرح و با آن مخالفت خواهیم کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 5 مرداد 1398 ، کدخبر: 13980504000690 ، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها