کد خبر: 20417
تاریخ انتشار: جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۴:۱۰

شعار سال: وطنپور رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درباره میزانصادرات محصولات دانش بنیانسلامت محور، اظهار کرد: ۷۵۰ تا ۷۸۰ میلیون دلار رقم صادرات محصولات دانش بنیان سلامت محور است و ۶۲ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت در کشور داریم که محصولات خود را صادر می‌کنند.عمدتا این محصولات در حوزه هایتک

رونمایی از ۱۵ محصول هایتک داخلی تا پایان سال

شعار سال: وطنپور رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درباره میزانصادرات محصولات دانش بنیانسلامت محور، اظهار کرد: ۷۵۰ تا ۷۸۰ میلیون دلار رقم صادرات محصولات دانش بنیان سلامت محور است و ۶۲ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت در کشور داریم که محصولات خود را صادر می‌کنند.عمدتا این محصولات در حوزه هایتک هستند.

وی ادامه داد: در محصولات لو هایتک به دلیل آنکه فناوری پایینی دارند برندینگ نداریم و امکان صادرات وجود ندارد و عملا محصولات صادراتی باید هایتک باشند.
وطنپور با اشاره به برخی محصولات دانش بنیان صادراتی در حوزه سلامت، تصریح کرد: دارو‌های بایوتک، برخی تجهیزات پزشکی مانند مانیتور‌های قلب، نانو مواد و برخی لیزر‌ها صادر می‌شوند.

صادرات محصولات دانش بنیان به کشور‌های اروپایی، آسیای شرقی و منطقه خاورمیانه

رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به صادرات محصولات دانش بنیان حوزه سلامت به کشور‌های اروپایی، آسیای شرقی و منطقه خاورمیانه، گفت: بسیاری از محصولات دانش بنیان سلامت محور به چین، کره جنوبی، ترکیه، مسکو، عراق، افغانستان، بلاروس، اوکراین و روسیه صادر می‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در حوزه سلامت دیجیتال اتفاقات خوبی درشرکت‌های دانش بنیانرخ داده است، افزود: این محصولات قابل رقابت با کشور‌های پیشرفته دنیا هستند.
وطنپور افزود: در هوش مصنوعی رشد خوبی داشتیم و از این فناوری حوزه سلامت برای تل رادیولوژی از راه دور، تشخیص وضعیت زخم‌های پای دیابتی و آنالیز پلاک‌ها و تعداد آن‌ها در مغز استفاده می‌شود.

رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در تولید محصولات میکروفلوئیدی دستاورد‌های خوبی داشته‌ایم، افزود: در مهندسی بافت، تولید پوست، دستگاه‌های چاپ سه بعدی، تولید پوست و استخوان مصنوعی با دستگاه چاپ سه بعدی نیز رشد خوبی داشته‌ایم و در سطح کشور‌های پیشرفته دنیا هستیم.

رونمایی از ۱۵ محصول هایتک داخلی تا پایان سال/ صادرات ۷۸۰ میلیون دلاری محصولات دانش بنیان سلامت محور

۸۰ درصد محصولات تولید شده دانش بنیان بومی است

وطنپور با اشاره به صرفه‌جویی در تولید محصولات دانش بنیان سلامت محور، گفت: محصولات دانش بنیان سلامت محور حداکثر ۲۰ درصد ارزبری دارند و ۸۰ درصد محصول تولید شده بومی است.
رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: در حوزه بایوتک ۲۲ محصول داریم که ۷۶۰ میلیون دلار با تولید آن‌ها صرفه‌جویی ارزی داشته‌ایم.
وی ادامه داد: امیدواریم در سال ۹۸ تولید داخل و خرید آن افزایش پیدا کند؛ ما در تلاش هستیم تاوزارت بهداشتبرای مراکز درمانی از محصولات دانش بنیان داخلی خریداری کنند؛ در سال ۹۴، ۲۰ میلیارد تومان خرید کالای دانش بنیان سلامت محور در هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت داشتیم در حالی که در سال ۹۶ این رقم به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
وطنپور تحریم‌ها را فرصتی برای رشد علم و فناوری کشور دانست و گفت: انتظار داریم با توجه به تحریم‌ها، فروش محصولات دانش بنیان داخلی افزایش فوق‌العاده‌ای داشته باشد.
رئیس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان کرد: طی چند سال گذشته تلاش کردیم رونمایی محصولات مربوط به تولیدات شرکت‌های دانش بنیانی باشد که البته تجاری شده‌اند، این در حالی است که تا پایان سال از ۱۰ تا ۱۵ محصول هایتک دانش بنیان رونمایی خواهیم کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار 3مرداد 98، کد خبر: 7013130، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها