کد خبر: 20481
تاریخ انتشار: جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

شعار سال: میکلانجلو بوناروتی (Michelangelo bunarroti) یا میکل‌آنژ،مارس ۱۴۷۵ در یکی از روستاهای فلورانس به دنیا آمد. با وجود اینکه پدرش شغل مهمی در حکومت داشت،دوست نداشت شغل پدرش را ادامه بدهد و از همان ابتدا علاقه‌ غیرقابل وصفی به دنیای هنر و نقاشی داشت. در سن ۱۳ سالگی به عنوان دستیار در یک کارگاه هنری

دستانی که معجزه می‌کردند

شعار سالمیکلانجلو بوناروتی (Michelangelo bunarroti) یا میکل‌آنژ،مارس ۱۴۷۵ در یکی از روستاهای فلورانس به دنیا آمد. با وجود اینکه پدرش شغل مهمی در حکومت داشت،دوست نداشت شغل پدرش را ادامه بدهد و از همان ابتدا علاقه‌ غیرقابل وصفی به دنیای هنر و نقاشی داشت.

در سن ۱۳ سالگی به عنوان دستیار در یک کارگاه هنری مشغول به کار شدو نقاشی روی دیوار مرطوب که همان نقاشی آبرنگ بود را آموخت.کار در این کارگاه باعث شد که بااصول اولیه نقاشی و سپس مجسمه‌سازی آشنا شود و خوشبختانه خیلی زوداستعدادش در این حوزه توسط یکی از خانواده‌های سرشناس فلورانس شناخته شد.

درست همان زماناوج تحولات رنسانس در اروپا و به‌ویژه فلورانس فرا رسیده وبا آشفتگی‌هایسیاسی نیز همراه شده بود وجان بسیاری از هنرمندان نیز مورد تهدید و تعدی قرار گرفت. در همین زمان یکی از حامیان اصلی او که آثارش را می‌فروخت، قدرتش را از دست داد و به همین خاطر هم میکل‌آنژ به‌ناچار به رم سفر کرد تا شاید آنجا بتواند به گونه دیگری فعالیت‌های هنری‌اش را ادامه دهد.

اثر مر