کد خبر: 20511
تاریخ انتشار: جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

شعار سال: آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت عالم مجاهد، مرحوم آیت الله طالقانی است، اظهار کرد: طبق آیه قرآن، نماز جمعه را در برنامه زندگی خود قرار دهید و بدانید که نماز جمعه گره خورده به ایمان شماست، نماز جمعه ذکر

تخریب "نماز جمعه" سرمایه‌سوزی است

شعار سال: آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه تهران به امامت عالم مجاهد، مرحوم آیت الله طالقانی است، اظهار کرد: طبق آیه قرآن، نماز جمعه را در برنامه زندگی خود قرار دهید و بدانید که نماز جمعه گره خورده به ایمان شماست، نماز جمعه ذکر خداست و یاد خدا را زنده بدارید و به خطبه‌ها بها بدهید.

وی ادامه داد: وظیفه خطیب نماز جمعه این است که دل‌ها را متوجه خدا کند، لازم است که در نماز شتاب داشته باشید و اول وقت بخوانید، نماز جمعه را فدای اولاد و غیر اولادتان نکنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نماز جمعه ظرفیتی ارزشمند برای نظام اسلامی و تریبون ولایت است و از هرگونه جناح و باند مبراست و باید رهنمود‌های ولایت در آن تبیین شود. ائمه جمعه مطالعه کرده سخن بگویند، تحلیل‌های جذاب عرضه کنند و خود را مدیون مردم ببینید.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: رسانه‌های شنیداری، مکتوب، فضای مجازی و مخصوصاً رسانه‌های دیداری باید به نماز جمعه کمک کنند و خوشحال نباشند که نماز جمعه خلوت شده است، چرا که تخریب نماز جمعه سرمایه سوزی است. الحمدالله صداوسیما در میدان است و انتظار می‌رود که تلاش بیشتری کنند و برنامه‌هایی برای تشویق مردم برای نماز جمعه بگذارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان کشور گفت: مسئولان نظام در سراسر کشور به ویژه در نماز جمعه تهران باید به این نکته توجه داشته باشند که حضورشان در نماز جمعه تعظیم شعائر است؛ همچنین به نفع خودشان است چرا که این از جلوه‌های مردمی بودن آنها است.

وی ادامه داد: مردم مسئول اگر بخواهد مردمی باشد یکی از راه‌های آن حضور در نماز جمعه است چه گره‌هایی با حضور در نمازجمعه حل می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به عملیات مرصاد، تصریح کرد: عملیات مرصاد عملیاتی است که منافقان با همراهی صدام به قلب کشور حمله کردند و به خیال خود می‌خواستند آسیب برسانند؛ امارزمندگان ما به آنها هجوم آوردند و کمرشان را شکستند و ۸۰ درصد منافقان در این عملیات از بین رفتند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه منافقان اوایل انقلاب، همان داعش‌های امروز هستند، تصریح کرد: ۱۷ هزار نفر با ترور این جنایتکاران به شهادت رسیدند، ترور‌های بسیار وحشیانه که در ابتدای انقلاب صورت گرفت. آنها امروز ذلیل‌تر شده‌اند، نوکر محض آمریکا و رژیم صهیونیستی و به فضل خدا ذلیل هستند و ذلیل‌تر خواهند شد.

وی با اشاره به جنایت‌های انگلیس، تصریح کرد: دزدی دریایی انگلیسی‌ها یادآور انبوه جنایت‌های این روباه پیر است. موارد جنایات و کیفر خواست این دولت استعمارگر را شمردم که ۳۷ بند شد. در غارت کشورمان، انگلیس در خط مقدم قرارداد رویتر قرار دارد، در قحطی بزرگ جنگ جهانی اول که ۴۰ درصد مردم ایران از گرسنگی کشته شدند. انگلیس جنایتکار خط مقدم این قحطی بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: به انحراف کشیدن انقلاب مشروطیت، روی کار آوردن رضاخان قلدر و پسر خبیثش، کودتای ۲۸ مرداد، آموزش ساواکی‌های جنایتکار و پشتیبانی از آنها، ایجاد فرقه بابیت و بهائیت، آوردن و ترویج موادمخدر در ایران از دوره صفویه، توطئه علیه انقلاب اسلامی، کمک به صدام، همکاری با آمریکا در تحریم‌های علیه ایران و تلاش برای همراهی کردن کشور‌های دیگر، حمایت بی پرده از اشخاص و گروه‌های برانداز جمهوری اسلامی، حمایت از فتنه‌های سال ٧٨ و ٨٨، این‌ها همان جنایت‌هایی است که رمز تنفر مردم از انگلیس است.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: طی چند هفته گذشته ما حدود ٧ اقدام انقلابی داشتیم که وظیفه می‌دانم تشویق کنم و همه بدانند که ما قدردان آنها هستیم، هیچگاه شیرینی برخورد مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن، در تحقیر ترامپ و دولت آمریکا إز کام ما نرفته و نخواهد رفت. پیام‌های عزت و ذلت ناپذیری از ایران مخابره شد پیامی که ما حاضر نیستیم زیر باز زور برویم، در برابر قلدری تسلیم نمی‌شویم، به اسم مذاکره کنار میز تسلیم نمی‌نشینیم، این‌ها پیام انقلاب اسلامی است.

امام جمعه موقت تهران گفت: سقوط پهپاد متجاوز آمریکایی نماد اقتدار نظام اسلامی و نماد اقتدار نیرو‌های مسلح است. نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز تخلف کرده و قوانین دریایی را زیرپا گذاشته و قدرتمندانه عزیزان ما آن را توقیف کردند. این را ببینید که روزی روزگاری این روباه مکار در ایران دولت عوض می‌کرد؛ اما امروز به فضل خدا به چنین ذلتی افتادند.

آیت الله خاتمی افزود: دستگیرى ١٧ جاسوس آمریکایی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) یک اقدام انقلابی بود. آفرین بر این سربازان که هم به وقت اعلام کردند و هم به وقت اقدام کردند و به دستگاه قضا سپردند که حکمشان هم صادر شده است.

وی اذعان کرد: کاهش تعهدات برجامی از اقدامات ستودنی است که این اقدام آفرین دارد. هم عقل و هم قرآن به ما می‌گوید که برخورد داشته باشیم و برخورد هم همین است که مسئولان تعهدات خود را کاهش دهند و خواست مردم نیز این است که این راه را ادامه دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران از اقدام نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی تقدیر کرد و گفت: بی‌حجابی در نظام جمهوری اسلامی جرم مشهود است و وظیفه نیروی انتظامی است که در مقابل این جرم ایستادگی کند. باید کار فرهنگی و اجرایی با همدیگر انجام شود من از کسانی که به وظایف خودشان عمل نمی‌کنند تقاضا می‌کنم که خسته نباشید به این خدمتگزاران بگویند و با اظهارات نسنجیده شان قانون شکنان را جری نکنند. امروز دل متدینان از بدحجابی‌ها و شل حجابی‌ها خون است، سخن از تقابل نیست، سخن از امنیت جامعه است، امنیت روانی و اخلاقی این جامعه در سایه‌ رعایت حجاب است.

آیت الله خاتمی یادآور شد: هیئت عالی رتبه از فلسطین با مقام معظم رهبری دیدار کردند، صهیونیست‌ها دو چیز را خوش دارند؛ یکی آنکه مسئله فلسطین از یاد‌ها برود و دیگری این است که مسئله فلسطین یک مسئله عربی بماند. امام راحل با اعلام روز قدس این دو توطئه را خنثی کردند و مقام معظم رهبری هم در این دیدار فرمودند که جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملا جدی است. جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد و جمهوری اسلامی ایران و همه آزادگان عالم معامله قرن را خیانت غرب می‌دانند و در برابر آن مقاومت و ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به دو حکم مقام معظم رهبری برای رئیس جدید بنیاد مستضعفان و رئیس کمیته امداد افزود:‌ یک نکته در هر دو حکم بود و هر دو حکم هم بر این نکته تأکید داشتند که به فکر تهی‌دستان باشید و تهی‌دستان هم کسانی نیستند که گدایی می‌کنند، برخی از این گدا‌ها پولدارترین هستند. تهی‌دستان کسانی هستند که به راحتی نمی‌توانند زندگی‌شان را اداره کنند. در حکم مسئول بنیاد مستضعفان، اهم توصیه‌های اینجانب و اهتمام به توانمندسازی تهی دستان آمده است و در حکم مسئول کمیته امداد هم تأکید می‌شود که ٢محور توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات و رعایت کرامت و حرمت کمک شوندگان را در صدر اقدامات خویش قرار دهید.

آیت الله خاتمی گفت: یکی از مسائل مهم، مسئله دردناک نیجریه است که خبرگزاری‌ها خبر دادند، شیخ زکزاکی رهبر مسلمانان نیجریه با وضعیت جسمانی بسیار وخیمی روبه‌رو است. زندانی ارتش است. فرزندان او را کشته‌اند و فرزندان باقی مانده و همسرش در محاصره پلیس هستند و به دولت نیجریه می‌گویم همه می‌دانند این بلایی که بر سر شیخ زکزاکی می‌آید بلایی است که عربستان توطئه کرده و با طناب پوسیده اینها به چاه نروید که بروید به قعر چاه رفته‌اید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: حالا که ایران اسلامی آغوشش را باز کرده است که ما آماده‌ایم بیمارتان را بپذیریم و درمانش کنیم لبیک ما را بپذیرید. هر بلایی سر شیخ زکزاکی بیاید شما در خط مقدم این جنایت هستید.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار4مرداد 98، کد خبر: 7014620، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها