کد خبر: 20310
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

شعار سال: حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی درباره چانه‌زنی برخی احزاب و گروه‌ها برای معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار کرد: باید اذعان کنیم حوزه آموزش برای برخی به‌عنوان یک ماشینی برای گرفتن رأی تعریف شده که این نگاه غلط است. وی با بیان اینکه آموزش و پرورش جای تعلیم و تعلم است، نه محلی برای

گزینه وزارت آموزش‌وپرورش سیاسی نباشد

شعار سالحجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی درباره چانه‌زنی برخی احزاب و گروه‌ها برای معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار کرد: باید اذعان کنیم حوزه آموزش برای برخی به‌عنوان یک ماشینی برای گرفتن رأی تعریف شده که این نگاه غلط است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش جای تعلیم و تعلم است، نه محلی برای پیشبرد اهداف سیاسی تصریح کرد: اینکه برای معرفی وزیر آموزش و پرورش هر کسی پرچم یک نفر را در دست بگیرد و هر جریانی بخواهد گزینه‌ خود را معرفی کند پذیرفتنی نیست و دولت نباید اجازه دهد آموزش و پرورش محل جولان احزاب سیاسی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در راستای وظایف و مسئولیت‌های خودش حرکت کند، بیان کرد: به صراحت می‌گویم در دوره‌ای آموزش و پرورش به دفتر حزبی خاص تبدیل شد و لازم است این تابلو از بالای وزارت آموزش و پرورش برداشته شود و نام مقدس آموزش و پرورش با قوت خود باقی بماند و نمایانگر هویتش باشد.

سلیمی درباره شاخصه‌های فردی که تصدی آموزش و پرورش کشور را در دست می‌گیرد، اظهار کرد: فردی که در وزارت آموزش و پرورش مسئولیت می‌گیرد باید از جنس آموزش و پرورش باشد و مشکلات این حوزه را بشناسد تا بتواند برای رفع مشکلات راهکار ارائه دهد.

به اعتقاد نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، توان اجرایی کردن نظام تحول آموزش و پرورش، توجه به دانشگاه فرهنگیان، توجه به تولید محتوا در آموزش و توجه ویژه به بخش پرورش از دیگر شاخصه‌های فردی است که در رأس وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ برخی از افراد نزدیک به جریان اصلاحات در خارج و داخل مجلس فشارهای زیادی به دولت وارد آوردند تا گزینه‌ای اصلاح‌طلب و سیاسی به مجلس معرفی شود. مولاوردی معاون سابق رئیس‌جمهور از لزوم معرفی گزینه اصلاح‌طلب و زن به وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد.

همچنین رحیمی‌جهان‌آبادی نیز از معرفی گزینه‌ای مانند؛ سعیدی نماینده زن تهران برای آموزش‌وپرورش خبر داد. البته حسینی گزینه مطلوب طیف اصلاح‌طلبان دولت است و جریان نزدیک به اعتدال و توسعه از زینی‌وند حمایت می‌کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا، تاریخ انتشار3 مرداد 98، کد خبر: 406706، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها