کد خبر: 20229
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲:۲۷

شعارسال: رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی میوه‌های تابستانه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی عرضه، قیمت تمامی میوه‌های تابستانه با روند کاهشی در بازار روبروست. وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، افزود: با توجه

ریزش ۴۰ درصدی قیمت میوه‌های تابستانه در بازار

شعارسال: رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی میوه‌های تابستانه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی عرضه، قیمت تمامی میوه‌های تابستانه با روند کاهشی در بازار روبروست.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، افزود: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی و رشد تولید، پیش بینی می‌شود که تا پایان فصل تابستان، نوسان خاصی در بازار میوه اتفاق نیفتد.

کارگر نرخ هر کیلو انگور عسگری را ۵ تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انگور یاقوتی ۳ تا ۸ هزار، آلبالو رسمی ۶ تا ۹ هزار، آلو شابلون ۸ تا ۱۲ هزار، آلو قطره طلا ۴ تا ۸ هزار، توت فرنگی سنندج ۷ تا ۱۲ هزار، توت فرنگی کرج ۱۰ تا ۱۸ هزار، زردآلو ۵ تا ۱۴ هزار، سیب گلاب ۶ تا ۱۴ هزار، شلیل شبرنگ ۸ تا ۱۳ هزار، گیلاس صورتی ۵ تا ۱۰ هزار، گیلاس تکدانه ۸ تا ۱۵ هزار و هلو ۴ تا ۱۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران ادامه داد: هم اکنون هر کیلو انبه با نرخ ۱۴ تا ۲۰ هزار، خیار بوته‌ای یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، خیار گلخانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، موز ۹ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰، هندوانه ۶۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰، طالبی یک هزار تا ۲ هزار و ۷۰۰، طالبی شاه پسند ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ و خربزه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

وی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو بادمجان گلخانه ۳ تا ۵ هزار، لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۶ هزار، بامیه ۷ تا ۱۳ هزار، پیاز شیری ۲ تا ۳ هزار، پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، غوره آبگیری ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، غوره عسگری ۴ تا ۷ هزار، فلفل تند ریز ۸ تا ۱۲ هزار، فلفل شیرین ۱۲ تا ۲۰ هزار و فلفل دلمه سبز ۳ تا ۵ هزار تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار افزود: هر کیلو سیر خشک با نرخ ۵ تا ۱۰ هزار، کاهو پیچ سالادی ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰، کاهو رسمی یک هزار تا ۲ هزار، کرفس ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، کلم بروکلی ۱۰ تا ۱۵ هزار، کلم سفید و قرمز یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، گل کلم ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، گوجه فرنگی ۲ تا ۴ هزار، لوبیا سبز ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ و هویج ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش یک هزار تومانی نرخ سیب زمینی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو سیب زمینی در میدان ۴ تا ۶ هزار تومان است که با افزایش عرضه، روند نزولی قیمت در بازار استمرار خواهد یافت.

وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن را ۲ تا ۳ هزار و سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

کارگر در پایان قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به گرمای تابستان و ارسال بار از نقاط مختلف، پیش بینی می‌شود که روند نزولی قیمت میوه‌های تابستانه در بازار ادامه یابد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار: 2 مرداد 1398 ، کدخبر: 7012364 ، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها