کد خبر: 20313
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

شعارسال: مردم کره شمالی برای انتخاب نمایندگان جدید مجامع محلی استان ها، شهرها و شهرستان ها در این کشور به پای صندوق های رأی رفتند. این انتخابات هر چهار سال یک بار برگزار می شود و مردم که در این انتخابات شرکت کردند گزینه ای برای انتخاب نداشتند بلکه فقط افراد از پیش تعیین شده

حاشیه‌هایی از انتخابات…

شعارسال: مردم کره شمالی برای انتخاب نمایندگان جدید مجامع محلی استان ها، شهرها و شهرستان ها در این کشور به پای صندوق های رأی رفتند.

این انتخابات هر چهار سال یک بار برگزار می شود و مردم که در این انتخابات شرکت کردند گزینه ای برای انتخاب نداشتند بلکه فقط افراد از پیش تعیین شده توسط حزب کارگران کره شمالی را تایید کردند.

در انتخابات سال 2015 رسانه های کره شمالی اعلام کردند که 99.9 درصد از مردم در آن مشارکت داشته اند و این درصد باقیمانده نیز به این علت بوده است که شهروندان کره شمالی در خارج از این کشور راهی برای رای دادن نداشته اند تا رقم 100 درصد ثبت شود.

کاندیداها همانطور که تشریفاتی و غیر رقابتی انتخاب می شوند در مجلس هم تشریفاتی عمل می کنند آنها اختیاری از خود ندارند اختیارات آنها تشریفاتی است و نمی توانند در زمینه قانونگذاری یا نظارت بر دولت فعالیت داشته باشند.

انتخابات در کره شمالی اصولا راهی برای اعلام مشارکت و حمایت مردم از دولت و حزب حاکم است برای همین پس از هر انتخاباتی رهبران این کشور مشارکت 100 درصدی مردم را نشانه ای از مقبولیت دولت و حزب می دانند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی فرارو ، تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 ، کدخبر: 406525 ، www.fararu.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها