کد خبر: 20259
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

شعار سال: فریبا گودرزی روز پنجشنبه افزود: استان های گیلان، گلستان و مازندران از امروز تا شنبه پیش‌رو (۵ مرداد) شاهد بارش‌های پراکنده هستند، همچنین شمال استان آذربایجان غربی و شرقی، استان اردبیل، شمال خراسان جنوبی و رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران، مازندران و سمنان نیز طی امروز و فردا بارش

بارش‌های پراکنده در سواحل خزر و کاهش نامحسوس دما

شعار سالفریبا گودرزی روز پنجشنبه افزود: استان های گیلان، گلستان و مازندران از امروز تا شنبه پیش‌رو (۵ مرداد) شاهد بارش‌های پراکنده هستند، همچنین شمال استان آذربایجان غربی و شرقی، استان اردبیل، شمال خراسان جنوبی و رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران، مازندران و سمنان نیز طی امروز و فردا بارش های پراکنده ای را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت جریان های جنوبی و سامانه بارشی که از دیروز وارد کشور شده است در جنوب استان اصفهان، برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان و نیمه جنوبی فارس موجب رگبارهای شدید و پراکنده در ساعات عصرگاهی و اوایل شب می شود.

به گفته گودرزی مناطق شرقی کشور شامل جنوب استان خراسان جنوبی و شهر زابل با وزش بادهاش شدید روبروست که طی سه روز آینده موجب کاهش دید و بروز گردوغبار در این مناطق می شود، همچنین شرق دریای عمان مواج است. استان های تهران، قم، البرز و مرکزی نیز در ساعات عصرگاهی با پدیده گردوغبار و وزش باد مواجه هستند.

هوای پایتخت صاف و پایدار

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد وضعیت هوای تهران توضیح داد: هوای تهران طی امروز و فردا صاف تا کمی ابری و پایدار است، دما نیز با کاهش یک درجه ای حداکثر به ۳۹ و حداقل به ۲۷ درجه سانتی گراد می رسد.

به گفته وی، گرم‌ترین نقطه کشور طی 24 ساعت گذشته اهواز با ۴۹ درجه و بعد از آن قم با ۴۳ درجه و خنک ترین مناطق شهرکرد و اردبیل با ۱۳ درجه سانتی گراد در وضعیت هواشناسی کشور امروز ثبت شده اند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا، تاریخ انتشار3مرداد 98، کد خبر: 83410707، www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها