کد خبر: 20115
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

شعار سال:دبیر شورای عالی امنیت ملی مذاکره با فردی که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست را حماقت خواند و گفت: دشمنان به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ، ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد. رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز

نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ،‌ ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد

شعار سال:دبیر شورای عالی امنیت ملی مذاکره با فردی که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست را حماقت خواند و گفت: دشمنان به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ، ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد.

رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.
شمخانی در این دیدار با اشاره به نقش تعیین کننده کمیسیون اقتصادی مجلس در پشتیبانی از راهبرد «مقاومت فعال» در برابر سیاست «فشار حداکثری» آمریکا به مردم ایران گفت: در آذر ماه سال گذشته تصمیم گرفته شد که با تغییر رویکرد کشور در برابر بدعهدی آمریکا و بی عملی اروپا، اقدامات فعالانه و مقابله‌ای در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و هسته‌ای به مورد اجرا گذاشته شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی استفاده از مزیت، فعال سازی ظرفیت و ایجاد قابلیت را از جمله مهمترین سیاست‌های اجرایی کشور برای محقق ساختن راهبرد مقاومت فعال برشمرد و گفت: از اردیبهشت ماه سال جاری که این راهبرد با تاخیر چند ماهه به مورد اجرا گذاشته شد، «معادلات قدرت» در منطقه به طور کامل تغییر کرد.
وی هدف آمریکا از اتخاذ سیاست فشار حداکثری را کاهش تاب آوری اجتماعی در ایران و شکل گیری شورش‌های داخلی و در نهایت به زانو درآوردن نظام عنوان و خاطرنشان کرد: مردم فهیم و نجیب ما با اشراف نسبت به قصد دشمنان برای ناامن سازی کشور در طول 2 سال گذشته، بیش از پیش در کنار حاکمیت قرار گرفتند و با مقاومت مثال زدنی در ابعاد مختلف، دشمن را ناکام کردند.
شمخانی با تبیین دستاوردهای ارزنده حاصل از راهبرد مقاومت فعال افزود: امروز دشمن به خوبی متوجه عجز و عدم موفقیت خود در اعمال سیاست فشار – مذاکره شده است و راهی به جز اجرای کامل تعهدات خود و تامین بدون تنازل حقوق ملت ایران ندارد.
وی مذاکره با فردی که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست را حماقت و نشانه ضعف و درماندگی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز و با مقاومت مثال زدنی مردم ایران، دشمنان ما به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان با بزرگ‌نمایی شبح خیالی جنگ، ملت ایران را وادار به پذیرش ذلت کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی، ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد کشور وبی تاثیر شدن تحولات سیاسی و امنیتی بر تغییر بازارهای اصلی و به ویژه نرخ ارز را نشان دهنده موفقیت راهبردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: با از میان رفتن تاثیر عوامل روانی و سیاسی بر نرخ ارز، باید همه تلاش‌ها به متعادل کردن نرخ ارز بر اساس واقعیت‌های اقتصادی معطوف شود.

شمخانی در پایان خواستار تمرکز کمیسیون اقتصادی مجلس بر طراحی و تصویب سازوکارهای پویا به منظور تحریم ناپذیر شدن اقتصاد کشور شد و گفت: توجه به فعال شدن بخش خصوصی واقعی در اقتصاد کشور می‌تواند مانند ورود بسیج به جنگ تحمیلی، معادلات اقتصادی را به صورت کامل متحول کند.
پیش از اظهارات دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با ارائه گزارش‌های جداگانه در مورد برنامه‌های اولویت دار این کمیسیون، برای رفع مشکلات اقتصادی کشور بر محورهایی چون ضرورت ایجاد شفافیت در استراتژی اقتصادی کشور، مبارزه غیر تبلیغاتی و موثر با فساد، اصلاح ساختار مالیاتی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اصلاح نظام بانکی و فعال شدن هر چه سریع‌تر سازوکارهای مربوط به ایجاد خزانه الکترونیک تاکید کردند.
          

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار:2مرداد1398،کدخبر:13980502000419،www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها