کد خبر: 20076
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

شعارسال: سرانجام بلاتکلیفی دو فدراسیون المپیکی یعنی کشتی و وزنه‌برداری تمام شد و با شناخته شدن رئیس هر دو فدراسیون، حالا همه امیدوارند این دو رشته مدال‌آور در تاریخ المپیک بتوانند در چند ماه باقیمانده تا بازی‌های 2020 توکیو خود را آماده کسب موفقیت کنند. قطعاً خارج شدن این دو رشته از بلاتکلیفی موجی از

ملال‌آور مثل داستان فدراسیون تنیس، بی‌تفاوت مثل وزارت ورزش

شعارسال: سرانجام بلاتکلیفی دو فدراسیون المپیکی یعنی کشتی و وزنه‌برداری تمام شد و با شناخته شدن رئیس هر دو فدراسیون، حالا همه امیدوارند این دو رشته مدال‌آور در تاریخ المپیک بتوانند در چند ماه باقیمانده تا بازی‌های 2020 توکیو خود را آماده کسب موفقیت کنند.

قطعاً خارج شدن این دو رشته از بلاتکلیفی موجی از خوشحالی را در بین خانواده ورزش کشور ایجاد کرد، اما فدراسیون دیگری وجود دارد که مدت‌هاست روزهای خوش را به خود ندیده است.

حرف از فدراسیون تنیس است؛ فدراسیونی که تیم ملی‌اش چندی قبل به دسته چهارم جام دیویس سقوط کرد. درست است که تنیس بیشتر اوقات روند نزولی داشته، نه صعودی، اما بدون شک بلاتکلیفی ریاست تاثیر بسیار زیادی بر این موضوع داشته است.

مجید شایسته که عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک نیز است، با وجود پایان یافتن دوره چهار ساله ریاستش، همچنان این پست را در اختیار دارد، البته با اما و اگرهای زیاد. دوره ریاست شایسته 19 آبان 97 تمام شد. وزارت ورزش هیچ صحبتی درباره شرایط این فدراسیون مطرح نمی‌کرد، تا اینکه بالاخره فشار رسانه‌ها جواب داد و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش اعلام کرد که حضور شایسته از 19 آبان به بعد به عنوان سرپرست است، نه رئیس.

نکته جالب اینکه دوره سرپرستی 6 ماه است و حضور شایسته نیز با 19 اردیبهشت 98 ایرادی نداشت، اما بیش از دو ماه از آن تاریخ گذشته و تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است.

آنچه مشخص است، این است که وزارت ورزش با ادامه ریاست شایسته مشکل دارد، اما هنوز نتوانسته تصمیم نهایی را بگیرد و بنا به دلایلی سرپرستی برای فدراسیون انتخاب نکرده است. در واقع نه شایسته را می‌خواهند و نه کسی را به عنوان سرپرست معرفی می‌کنند. ثبت‌نام برای انتخابات سال گذشته صورت گرفت، اما به بهانه تک‌کاندیدا بودن، این ثبت‌نام لغو شد تا دوباره انجام شود. نکته مهم اینجاست که دیگر هیچ ثبت‌نامی انجام نشد تا ابهامات پیرامون این فدراسیون بیشتر از قبل شود.

معلوم نیست چرا سرپرست جدید معرفی نمی‌شود تا وزارت ورزش نشان دهد که خیلی هم بی‌تفاوت به اتفاقات تنیس نیست. فعلاً که این بی‌تفاوتی از سوی مدیریت ورزش کشور به شدت دیده می‌شود و قرار نیست پایانی خوش بر داستان ملال‌آور فدراسیون تنیس رقم بخورد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 2 مرداد 1398 ، کدخبر: 2059784 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها