کد خبر: 20169
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

شعار سال:مسئله ادعای ایرانی‌الاصل بودن یا نبودن جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته یکی از حاشیه‌های پارلمان بود. گزارش زیر را درباره تفسیر “ایرانی‌الاصل” را می‌خوانید.     در روزهای گذشته بحث ایرانی‌الاصل بودن یا نبودن یکی از نمایندگان به یکی از حاشیه‌های جلسه علنی مجلس تبدیل شده است.

«ایرانی‌الاصل» بودن به چه معناست و کدام مسئولان باید ایرانی الاصل باشند؟

شعار سال:مسئله ادعای ایرانی‌الاصل بودن یا نبودن جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته یکی از حاشیه‌های پارلمان بود. گزارش زیر را درباره تفسیر “ایرانی‌الاصل” را می‌خوانید.

    در روزهای گذشته بحث ایرانی‌الاصل بودن یا نبودن یکی از نمایندگان به یکی از حاشیه‌های جلسه علنی مجلس تبدیل شده است.

روز یکشنبه (30 تیر) جلیل رحیمی جهان‌آبادی در تذکر شفاهی در جلسه علنی مجلس در اعتراض به سخنرانی جواد کریمی قدوسی  تربت‌جام گفت که وی تابعیت ایران ندارد و اجداد او از افغانستان به ایران آمده‌اند!

کریمی‌قدوسی نیز ، متذکر شد که پدر و پدر بزرگ وی اصالتا اهل تربت حیدریه بودند و بعد به مشهد مهاجرت کرده‌اند و تنها یکی از عموهای وی از ایران برای کسب‌‌وکار به هرات افغانستان رفته است.

با این توضیح که صحبت‌های جلیل رحیمی جهان‌آبادی با انتقادات گسترده‌ای در فضای مجازی روبه‌رو شد و بسیاری از هموطنان نیز این اظهارات را  نژاد پرستانه د