کد خبر: 19678
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱

شعارسال: سید جواد حسینی در نشست خبری که به طور مشترک با محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از مراسم امضای تفاهم نامه در نمایشگاه الکامپ برگزار شد، به هوشمندسازی مدارس طبق ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه اشاره و اظهار کرد: اگر به‌دنبال کشور الکترونیک و توسعه‌یافته هستیم باید به

مدارس حاشیه شهرها و روستاها "هوشمند‌" می‌شوند

شعارسال: سید جواد حسینی در نشست خبری که به طور مشترک با محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از مراسم امضای تفاهم نامه در نمایشگاه الکامپ برگزار شد، به هوشمندسازی مدارس طبق ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه اشاره و اظهار کرد: اگر به‌دنبال کشور الکترونیک و توسعه‌یافته هستیم باید به مدرسه به عنوان کانون تحول و توسعه، مدرسه به عنوان موسسه تحول‌آفرین و معلمان به عنوان کارگزاران تحول توجه کنیم.

وی ادامه داد: اکنون 22 درصد مدارس ما هوشمند هستند و 77 هزار مدرسه ما به نوعی به خدمات اینترنتی متصل‌اند ولی باید این تعداد افزایش یابد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به کارکردهای مثبت هوشمندسازی و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: این امر هزینه‌ها و فعالیت‌های کیفی را تقویت و بسترهای آموزش را به طور ساده و دقیق فراهم می‌کند، در این راه حتماً از بخش خصوصی و همچنین خیران استفاده می‌کنیم.

هوشمندسازی مدارس حاشیه شهرها و روستاها

حسینی استقرار عدالت اجتماعی را یکی از کارکرد‌های هوشمند‌سازی دانست و گفت: از امروز تلاش جدی خود را برای عمل به مفاد تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ارتباطات منعقد شده، آغاز می‌کنیم؛ در این تفاهم‌نامه مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر و حاشیه شهرها و روستاها هوشمند می‌شوند.

بین خصوصی‌سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تفاوت وجود دارد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره خصوصی‌سازی و نقش آن در هوشمند‌سازی مدارس گفت: باید برای جامعه توضیح دهیم که بین خصوصی‌سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تفاوت وجود دارد. بخش خصوصی نقشی در محتواسازی برای آموزش و پرورش ندارد ما برای هوشمندسازی قطعاً باید از همه ظرفیت‌ها ازجمله بخش خصوصی، حاکمیت و دولت استفاده کنیم.

حسینی از الکترونیکی شدن کارنامه و پرونده سلامت و بهداشت دانش آموزان از اول مهر خبر داد و گفت: این امکان در مدارسی که بسترهای الکترونیک آنها فراهم است، به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هدف از هوشمندسازی مدارس ارتقای آموزش کیفی و تعاملی است، بیان‌کرد: 12 هزار محتوای آموزشی هوشمند را تولید کرده‌ایم. بیش‌از 122 هزار کلاس درس ما هوشمندسازی شده‌اند و تخته هوشمند در کلاس‌ها وجود دارد، البته نرخ برخورداری از امکانات فناورانه در کشور متفاوت است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 ، کدخبر: 2058882 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها