کد خبر: 19507
تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۴۰

شعار سال: معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور ‌با بیان اینکه ‌برنامه‌های خاصی برای مقابله با تحریم به‌ ویژه در بحث بیوتکنولوژی داریم، گفت: به‌ زودی عدد قابل توجهی از حمایت‌ها را بر حوزه داروها و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم.    سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در

برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم‌های حوزه بیوتکنولوژی

شعار سال: معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور ‌با بیان اینکه ‌برنامه‌های خاصی برای مقابله با تحریم به‌ ویژه در بحث بیوتکنولوژی داریم، گفت: به‌ زودی عدد قابل توجهی از حمایت‌ها را بر حوزه داروها و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم.

   سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه دارویی در گرمدره اظهار داشت: بازدیدهای ما از استان البرز به‌خاطر وجود شرکت‌های دانش‌بنیان زیاد است و امروز هم بازدیدی در حوزه دارویی صورت گرفت.

وی از حرکت جوانان و دانشمندان کشورمان در شرکت‌های دانش بنیان در زمینه شتاب‌دهنده‌های حوزه بیوتکنولوژی، داروهای انسانی و حیوانی و واکسن‌ خبر داد و افزود: جوانانی که دارای ایده هستند‌ می‌توانند بعد از مدتی شرکت دانش بنیان تاسیس کنند ‌‌و تولیدکننده شوند‌.

ستاری با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌های خاصی برای مقابله با تحریم به‌ ویژه در بحث بیوتکنولوژی دارد، تصریح کرد: ‌به‌زودی عدد قابل توجهی از حمایت‌ها را بر حوزه داروها و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر اکوسیستم مناسبی در این حوزه درست شده ‌و ‌در بیوتکنولوژی به قدرت اول منطقه تبدیل شده‌ایم، اضافه کرد: ‌شرکت‌های فوق‌العاده‌ای در این حوزه داریم و‌ امیدواریم که این حرکت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی کشور را در داروها و واکسن‌های مربوطه جبران کند.

وی با اعلام اینکه ‌بحث‌های مربوط به “پروبیوتیک‌ها” از برنامه‌های جدی ماست که از سال گذشته شروع شده است‌، افزود: نتایج آن به‌زودی مشخص می‌شود.

ستاری با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدیدی در حوزه مواد مؤثره دارویی در بازدید امروز گفت: حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه بیوتکنولوژی جدی است چرا که ‌سالانه 600 میلیون دلار واردات مواد مؤثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه‌هایی که در حال اجراست‌ 80 تا 90 درصد آن را می‌توانیم تولید داخل کنیم.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:30تیر1398،کدخبر:2058619،www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها