کد خبر: 19399
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

شعارسال: کارن خانلری اظهار کرد: معتقدم سیستم تحصیلات تکمیلی به‌خصوص در مقاطع ارشد و دکتر باید به سمت غیرانتفاعی شدن برود و ارتباط با صنعت و بازار برای تأمین مخارج و هزینه‌های دوره تحصیلات تکمیلی اتفاق بیفتد. وی افزود: انگیزه مالی مهم‌ترین دلیل برای پیوند صنعت و دانشگاه است و اگر این انگیزه در مقاطع

تبدیل علم به ثروت بدون ارتباط دانشگاه با صنعت امکان‌پذیر نیست

شعارسال: کارن خانلری اظهار کرد: معتقدم سیستم تحصیلات تکمیلی به‌خصوص در مقاطع ارشد و دکتر باید به سمت غیرانتفاعی شدن برود و ارتباط با صنعت و بازار برای تأمین مخارج و هزینه‌های دوره تحصیلات تکمیلی اتفاق بیفتد.

وی افزود: انگیزه مالی مهم‌ترین دلیل برای پیوند صنعت و دانشگاه است و اگر این انگیزه در مقاطع بالای تحصیلی وجود داشته باشد، این مهم به خوبی اتفاق می‌افتد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از این منظر کار بزرگی طی سال‌های اخیر انجام داده و توانسته ارتباط بین صنعت و بازار به‌وجود بیاورد.

خانلری تأکید کرد: تبدیل علم به ثروت راهبردی است که مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی خود بارها بر آن تأکید کردند و این بدون ارتباط دانشگاه با صنعت امکان‌پذیر نیست و به‌نظرم چاره‌ای نیست که سیستم‌های غیرانتفاعی را در نظام آموزشی فعال کنیم تا تحصیلات تکمیلی براساس یک انگیزه مهم تعریف شده و پیش برود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 30 تیر 1398 ، کدخبر: 403987 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها