کد خبر: 19336
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

شعار سال : مرکز مشاوره امنیتی در آمریکا با نام «صوفان» در تازه ترین مطالعات خود آورده است: امارات در سال های اخیر خودش را در قلب درگیری ها در سراسر خاورمیانه قرار داده است. این مرکز افزود: ابوظبی به جنگجویان سلاح داده و آنها را آموزش داده است تا نقش خطرناکی در جنگ های

از کمک تسلیحاتی و آموزشی تا حمایت از شورش و کودتا

شعار سال : مرکز مشاوره امنیتی در آمریکا با نام «صوفان» در تازه ترین مطالعات خود آورده است: امارات در سال های اخیر خودش را در قلب درگیری ها در سراسر خاورمیانه قرار داده است.

این مرکز افزود: ابوظبی به جنگجویان سلاح داده و آنها را آموزش داده است تا نقش خطرناکی در جنگ های داخلی و حمایت از موارد شورش و کودتاهای نظامی ایفا کند.

بر اساس نتایج مطالعات مرکز صوفان، این بازی که باعث مشکلات داخلی و خارجی می شود، بدون بررسی پیامدهای آنها صورت می گیرد. دولت امارات به دنبال طمع ورزی برای نفوذ در منطقه به قتل و هرج و مرج و خرابکاری در آن دامن می زند.

این نتایج همچنین تاکید می کند: امارات در سلاح دادن (به جنگجویان) در مناطق درگیری در سراسر خاورمیانه دست دارد.

با نگاهی به بی ثباتی در یمن و لیبی و بسیاری از کشورهای دیگر که امارات در آنها دخالت می کند، روشن می شود که طرف های موثر خارجی روند درگیری را برای خدمت به طمع ورزی های خارجی مشکوک طولانی می کنند.

ابوظبی در طول سال های گذشته به طور مداوم در لیبی دخالت کرده است و به گروه های شورشی سلاح داده و آنها را آموزش داده است