کد خبر: 19354
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

شعار سال: تیم ملی هندبال ایران این روز‌ها در راه آماده سازی برای رقابت‌های انتخابی المپیک با مشکلات زیادی دست به گریبان است.  تیم ملی هندبال کشورمان پس از آغاز به کار رئیس جدید فدراسیون شاهد انتخاب سرمربی و پیگیری دور جدید تمرینات بود. هندبالیست‌های کشورمان که پس از بازی‌های آسیایی جاکارتا دیگر بازی دوستانه

از بی غذایی و بی توجهی تا حرف‌هایی که با عمل فاصله دارد

شعار سال: تیم ملی هندبال ایران این روز‌ها در راه آماده سازی برای رقابت‌های انتخابی المپیک با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

 تیم ملی هندبال کشورمان پس از آغاز به کار رئیس جدید فدراسیون شاهد انتخاب سرمربی و پیگیری دور جدید تمرینات بود. هندبالیست‌های کشورمان که پس از بازی‌های آسیایی جاکارتا دیگر بازی دوستانه و یا اردویی نداشته اند با انتخاب علیرضا حبیبی به عنوان سرمربی نخستین اردویشان را پس از عید نوروز برگزار کردند، اردوی اول تیم ملی هندبال بدون حضور ملی پوشان بود، اما در اردوی دوم تعدادی از لژیونر‌ها به تیم اضافه شدند و در ادروی سوم هم که اکنون در حال برگزاری است این تعداد بیشتر شده است.  

نبود بازی دوستانه، نبود تورنمنت خارجی و اردوی برون مرزی یکی از مشکلاتی است که زمزمه‌های آن به گوش می‌رسد. اگر چه بسیاری در مصاحبه‌ها از شرایط خوب صحبت می‌کنند، اما برخی خارج از این بحث‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند که نشان از برخی مشکلات بزرگ در اردو‌های تیم ملی دارد. از جمله این کمبود‌ها می‌توان به مسائل پیش پا افتاده اشاره کرد از جمله مشکلات لباس، حوله، ماساژرور، فیزیروتراپ و… اشاره کرد.

ملی پوشان و مسئولان اگرچه تلاش می‌کنند شرایط را عادی جلوه دهند و به گونه‌ای نشان دهند مشکلی نیست، اما به قول سرپرست تیم ملی هندبال این رسم تیم داری نیست!

اخوان: اگر شرایط این چنین باشد به کارم ادامه نمی‌دهم/ تا مسائل و مشکلات را می‌گوییم ناراحت می‌شوند

مهدی اخوان سرپرست تیم ملی هندبال کشورمان در جریان تمرینات  تیم ملی هندبال در گفت وگویی صریح به مشکلات اشاره داشت و گفت: متاسفانه به شرایط خوشبین نیستم، من از بدنه هندبال هستم و از سال ۱۳۴۶ در بدنه ورزش کشور حضور دارم و در رشته‌های مختلفی از جمله فوتبال و بسکتبال هم بوده ام، ولی تا به حال اردو‌های این چنینی ندیده بودم و تنها می‌توانم بگویم متاسفم که اردو‌های این گونه برگزار می‌شود. شرایط خوب نیست.

او افزود: کاری به کسی ندارم هر که می‌خواهد خوشش بیاید هر کس هم می‌خواهد بدش بیاید، اما باید واقعیت‌ها را گفت. همه می‌آیند و با سرپوش صحبت می‌کنند، اما من چنین کاری نمی‌کنم و صریح صحبت هایم را مطرح می‌کنم وضع اردو، غدا وهیچی خوب نیست. متاسفانه هیچ کس هم به ما سر نمی‌زند و این مسائلی است که همه باید بدانند. من نگران نیستم هر کس می‌خواهد نگران شود بیاد جای من کار کند.

بازیکنی که روزی ۵ ساعت تمرین می‌کند انرژی می‌خواهد

اخوان در پاسخ به این سوال که ایا این مسائل به دلیل نبود حامیان مالی است و یا به دلیل بی توجی عنوان داشت: یک سری از این مشکلات به دلیل مسائل اقتصادی است، اما بازیکنی که می‌خواهد روزی ۵ ساعت با شدت تمرین کند این شرایط را متوجه نمی‌شود، بازیکن باید انرژی و شرایط مطلوب برای تمرین داشته باشد تا بتواند دوام بیاورد و نظر مربیان را جذب کند متاسفانه این انرژی به بازیکنان نمی‌رسد، حالا درباره مسائل اقتصادی و مالی نمی‌دانم، ما این جا آمده ایم و بازیکن باید برای ما کار کند ما فردا باید به مسابقات انتخابی جهان برویم همه از ما انتظار دارند، اما زمانی که بازیکن خوب تمرین نکند و شرایط مطلوب را نداشته باشد نمی‌تواند بهره خوبی برساند اگر هم نتیجه‌ای گرفته نشود می‌گویند این‌ها شایسته نبودند و کارشان را به خوبی انجام نداده اند. در مجموع می‌توان گفت بخشی از این مسائل به دلیل شرایط اقتادی و بخش دیگر به دلیل بحث حمایتی است.

فاصله تا سالن ۵۰ قدم است، اما خبری از روسای کمیته‌ها نیست

او درباره حضور مسئولان در اردوی تیم ملی عنوان داشت: مسئولان در اردوی اول و دوم تیم ملی حاضر شدند، اما در اردوی سوم تا حالاکه حاضر نشده اند، یکی از مسائلی که از بابت آن بسیار متاسفم همین است، زیرا مسئولان هر روز باید بر تیم نظارت داشته باشند و شرایط را زیر نظر بگیرند، شاید فاصله مسئولان فدراسیون تا سالن ۵۰ قدم است، اما تاکنون مسئولان و روسای کمیته‌ها به اردو سر نزدند من مدیر فنی و سرپرست این تیم هستم و نمی‌دانم که باید این مسائل را به چه کسی بگویم روحیه ام صفر شده است من در فوتبال و بسکتبال بوده امن تا حالا به چنین صورتی متاثر نشده بودم.تغییر زمانی است که چیزی دیده شود وگرنه حرف خالی فایده‌ای ندارد

عضو کمیته فنی هندبال کشورمان در پاسخ به سوالی درباره تغییرات در روند خندبال پس از روی کار آمدن پاکدل بیان داشت:  پس از انتخاب رئیس جدید تیم ملی آغاز به کار کرد و سرمربی جدید آن هم مشخص شد بزرگترین تغییر این بود که گفتیم اگر مربی خارجی می‌خواهید بیاورید مربی درجه یک بیاورید، اما اگر قرار است مربی درجه ۳ – ۴ خارجی بیاورید چرا از مربیان داخلی استفاده نکنیم؟ حالا وقتی حبیبی خودش مدرس بین المللی است و با هر تیمی که کار کرده است عنوان گرفته و سابقه بازی هم دارد چرا او بر راس تیم ملی نباشد حالا هم باید حمایت شود چرا  این کار را نمی‌کنید؟ زمانی که مربی خارجی می‌آید دائم دور او هستید و می‌خواهید ببنید چه چیز نیاز دارد، اما مربی داخلی را چرا حمایت نمی‌کنید؟ متاسفانه هیچ چیز آماده نیست. تغییر زمانی است که ببینیم وگرنه حرف فایده‌ای ندارد.

با حرف نمی‌شود تیم را آماده کرد

او افزود: حبیبی حالا مربی ایران است دارد کار می‌کند و باید حداقل‌ها برای او فراهم باشد که فراهم نیست، تغییر یعنی همان حداقل‌هایی را که برای خارجی آماده می‌کنید برای مربی داخلی هم آماده کنید حالا وقتی چیز‌هایی که می‌خواهیم در اختیار نیست چه کنیم؟   پزشک و فیزیوتراپ می‌خواهیم که نداریم، با حرف نمی‌شود تیم را آماده کرد. ما متخصص می‌خواهیم همه این‌ها را نیاز داریم این‌ها چیز‌های اولیه است، ماساژور می‌خواهیم بچه‌های ۵ ساعت تمرین می‌کنند ماساژور می‌خواهد این‌ها نیست و این‌ها امکانات اولیه است لباس که چیز مهمی نیست تا صحبت هم می‌کنیم ناراحت می‌شوند، خوب ناراحت شوند و برای من هیچ مشکلی نیست، چون در این ورزش بزرگ شدم، من داور بین المللی فوتبال بودم و ۲۰ سال داوری کردم، دو سال مدریر تیم فوتبال سپاهان بودم و تاکنون چینین  چیزی ندیدم که کسی نظارت نکند.

تا مسائل و مشکلات را می‌گوییم ناراحت می‌شوند

اخوان ادامه داد: باید نظارت باشد و به ما هم نظارت شود، عیب‌های ما هم گفته شود، ولی متاسفانه این طور نیست و کسی نیست، بازیکن شب گذشته آسیب دید و دیگر بازیکنان او را برای درمان بردند  کجای دنیا چنین است؟ باید ماشین در اختیارمان باشد و مسئولان باشند من که نمی‌توانم اردو را ترک کنم باید بالا سر بازیکنان باشم یکی باشد و بازیکنان را به پزشک ببرد و دارو درمان را فراهم کند که این‌ها نیست تازه این‌ها هم امکانات اولیه است، ولی خوب متاسفم تا می‌گوییم ناراحت می‌شوند و می‌گوینده چرا به به و چه چه نمی‌کنید برای چه باید این کار را بکنم؟ این کار‌ها را وقتی می‌کنند که همه چیز خوب باشد همه دوست دارند بگوییم عالی عستند، اما من حقیقت مرا می‌گویم.

اگر شرایط همین طور بماند ادامه نمی‌دهم

او درباره ادامه کارش با این شرایط عنوان داشت: فعلا هستم تا جلسه‌ای با حضور خودم، حبیبی سرمربی تیم من، دهقان مربی دروازه بان‌ها و ازقندی با رئیس و دبیر فدراسیون برگزار شود، اگر این شرایط باشد نمی‌مانیم.

مهدی اخوان سرپرست تیم ملی هندبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا بازی و مسابقه خارجی تدارک دیده شده است عنوان داشت: تا این لحظه مسابقه و تورنومنتی هماهنگ نشده است حبیبی خودش فعالیت می‌کند  که بازی‌هایی را در قطر جور کند مربی که نباید این طور کند و باید فدراسیونی‌ها چنین کاری انجام دهند، از سرمربی برنامه بخواهند و هماهنگی هایش را انجام دهند نه این که  خود سرمربی دنبال این مسائل باشد.

پس از گفت‌وگو با مهدی اخوان در تمرین روز گذشته علیرضا حبیبی به سالن آمد و با او و حبیبی سرمربی تیم ملی جلسه‌ای برگزار کرد و درباره مشکلات و مسائل صحبت شد در ادامه هم محمد رضا رجبی در پایان و در حلقه بازیکنان حاضر شد و با آن‌ها به صحبت پرداخت. او قول پیگیری را داد و در پایان هم فضای خوبی بر اردو حاکم شد. محمد رضا رجبی پس از صحبت در جمع بازیکنان بلافاصله پیگیر اوضاع شد. پس از این مسائل البته رئیس و دبیر فدراسیون پیگیر  شدند و به گفته افراد حاضر در اردو اوضاع و شرایط تغییر محسوسی داشت و  افراد حاضر در اردو در مصاحبه های بعدی به رفع برخی مشکلات اشاره کردند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 30 تیر 1398، کدخبر: 7003241 ، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها