کد خبر: 19151
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

شعار سال : حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران  درباره راه‌اندازی کارخانه نوآوری این پژوهشگاه توضیح داد: تعامل زیادی با شتاب‌دهنده‌ها داریم تا بتوانیم تیم‌های استارتاپی در حوزه فضایی را حمایت کنیم. البته تا سطحی از فعالیت استارتاپ‌ها توسط شتاب‌دهنده‌ها حمایت می‌شود و پس از آن پژوهشگاه در این موضوع ورود کرده و برنامه‌ریزی و

کارخانه نوآوری پژوهشگاه فضایی تا پایان سال افتتاح می‌شود

شعار سال : حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران  درباره راه‌اندازی کارخانه نوآوری این پژوهشگاه توضیح داد: تعامل زیادی با شتاب‌دهنده‌ها داریم تا بتوانیم تیم‌های استارتاپی در حوزه فضایی را حمایت کنیم. البته تا سطحی از فعالیت استارتاپ‌ها توسط شتاب‌دهنده‌ها حمایت می‌شود و پس از آن پژوهشگاه در این موضوع ورود کرده و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری برای رشد استارتاپ‌ها را انجام می‌دهد.
وی افزود: بر این اساس در شهر اصفهان و در نزدیکی شهرک صنعتی اصفهان می‌خواهیم کارخانه نوآوری را راه‌اندازی کنیم. این کارخانه به دلیل آنکه در آن منطقه سوله‌های بزرگی وجود دارد در آن منطقه احداث می‌شود و در ابتدای امر با یک سوله کار را شروع می‌کنیم تا در ادامه فضای کار را گسترش دهیم.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در ادامه بیان کرد: این فضای کار اشتراکی باعث می‌شود تا شتاب‌دهنده‌ها نیز از این منطقه بازدید کرده و از فعالیت‌های استارتاپ‌ها حمایت کنند.
صمیمی ادامه داد: یکی از محاسن ایجاد این کارخانه نوآوری در آن منطقه این است که نیروی جوان و متخصص فراوان می‌تواند از تجربیات ارزشمند پژوهشگاه که با دستگاه‌های اجرایی دارد استفاده کند تا ورود استارتاپ‌ها به بازار تسهیل شود.
وی تأکید کرد: استارت این کار زده شده و با معاونت علمی و چند نهاد دیگر فعالیت ابتدایی این موضوع انجام شده تا به محض نهایی شدن این کارخانه راه‌اندازی شود.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارخانه نوآوری برای تأسیس و ایجاد طرح کامل نیاز به زمان دارد، پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر امسال این کارخانه راه‌اندازی شود.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار: 29 تیرماه 1398، کدخبر:www.farsnews.com13980423000423

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها