کد خبر: 19264
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶

شعارسال: متأسفانه موضوع فساد در کشور به یکی از معضلات اصلی تبدیل شده است که برای حل آن، ورود همه نهادها و سازمان‌های اجرایی به این مقوله امری ضروری است. در کشور ما وقتی فسادی رخ می‌دهد همگان منتظر برخورد دستگاه قضائی با متخلفان هستند و هیچ کس به این فکر نمی‌کند که این فساد

عزم جدی پلیس در شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی

شعارسال: متأسفانه موضوع فساد در کشور به یکی از معضلات اصلی تبدیل شده است که برای حل آن، ورود همه نهادها و سازمان‌های اجرایی به این مقوله امری ضروری است. در کشور ما وقتی فسادی رخ می‌دهد همگان منتظر برخورد دستگاه قضائی با متخلفان هستند و هیچ کس به این فکر نمی‌کند که این فساد از کجا شروع شده است. با توجه به اینکه منشأ بسیاری از فسادها دستگاه‌های اجرایی هستند لذا دستگاه‌های نظارتی باید با تلاش بیشتر جلوی بروز هر نوع فسادی را بگیرند. اگر جلوی منشأ فساد گرفته شود، حداقل دیگر فساد مشابهی صورت نمی‌گیرد.

دستگاه قضائی در دوره تحول برخورد با مفسدان را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار داده است. اما تأسیس پلیس امنیت اقتصادی در این زمینه اقدامی مناسب و تأثیرگذار در شناسایی و برخورد با هر نوع فسادی است. پلیس با اینکه مأموریت‌های متعددی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر، سرقت، نزاع و … دارد، اما به‌دلیل اهمیت موضوعات مربوط به جرائم اقتصادی به‌طور ویژه وارد عمل شده است که کاری ستودنی است.

سردار محمدرضا مقیمی نیز درباره چرایی ایجاد پلیس امنیت اقتصادی اعلام کرد که به جهت تأکید رهبر معظم انقلاب در برخورد جدی با جرائم اقتصادی، این پلیس تخصصی ایجاد شد.

بر اساس این گزارش، فساد در کشور ما روز به روز رو به افزایش است لذا تشکیل پلیس امنیت اقتصادی قطعاً می‌تواند در شناسایی و برخورد با فساد تأثیرگذار باشد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 29 تیر 1398 ، کدخبر: 405265 ، www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها