کد خبر: 18774
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

شعارسال: حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به تصمیم ایران برای اجرای مرحله دوم کاهش تعهدات برجام گفت: اروپا و آمریکا بدعهد، مکار و حیله گر هستند و منافع خود را بر ملت ایران تحمیل می‌کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر لزوم اجرای قانون نظارت بر اجرای برجام گفت: دولت باید از

«اینستکس» بازی با ایران است/با نفتکش‌های اروپا«اقدام متقابل» کنیم

شعارسال: حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به تصمیم ایران برای اجرای مرحله دوم کاهش تعهدات برجام گفت: اروپا و آمریکا بدعهد، مکار و حیله گر هستند و منافع خود را بر ملت ایران تحمیل می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تأکید بر لزوم اجرای قانون نظارت بر اجرای برجام گفت: دولت باید از ابتدا این قانون را اجرایی می‌کرد. زمانی که جمهوری اسلامی مهلت ۶۰ روزه به اروپا داد و اروپا به تعهدات خود عمل نکرد، باید در مرحله دوم بلافاصله از برجام خارج شده و غنی سازی را افزایش می‌داد اما جمهوری اسلامی به دلیل پایبندی به معاهدات بین المللی باز هم به اروپا فرصت داد.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اینستکس را استراتژی غرب برای بازی با ایران خواند و گفت: اروپا تلاش داشت با ارائه تئوری نفت در برابر غذا و دارو ملت ایران را تحقیر کند. جمهوری اسلامی نباید تسلیم اینستکس شود. اینستکس گام جدیدی برای وقت کشی است.

سالک از دولت خواست تسلیم اینستکس نشود و گفت: باید اقدامات شجاعانه، جدی و قاطعانه در مقابل تحریم‌های آمریکا و نقض برجام انجام داد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس از مقامات دولتی خواست ملت ایران را از عدم تصویبFATF و خروج از برجام نترسانند، زیرا در حال حاضر فشار حداکثری با تحریم‌ها به ملت ایران وارد شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برجام نتوانست سایه تحریم‌ها را از سر ملت ایران بردارد به همین دلیل جمهوری اسلامی باید دیپلماسی انقلابی را در پیش بگیرد و غنی سازی اورانیوم با سرعت بالا آغاز شود.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی برجام را عامل فرصت سوزی خواند و گفت: علیرغم تصویب برجام و اجرای تعهدات ایران در شرایطی قرار داریم که اروپا و آمریکا تلاش دارند فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما مجدداً با اتخاذ دیپلماسی انقلابی، امروز فروش نفت ایران رو به رشد است.

وی با اشاره به اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی گفت: باید اقدام مقابله به مثل در تنگه هرمز با نفتکش هایی که به مقصد اروپا در حرکت هستند، انجام شود.

با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 26 تیر 1398 ، کدخبر: 4659645 ، www.mehrnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها