کد خبر: 18705
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

شعار سال : «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه انگلیسی «بی بی سی» درباره موضوعات مختلفی از جمله برنامه هسته‌ای ایران، امکان مذاکره مجدد با آمریکا، اینستکس، تعهد اروپایی‌ها به برجام و چندین مسئله دیگر صحبت کرد. وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر «جرمی هانت»

انگلیس با توقیف نفتکش ایرانی به تحریم آمریکا علیه ایران کمک کرد

شعار سال : «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه انگلیسی «بی بی سی» درباره موضوعات مختلفی از جمله برنامه هسته‌ای ایران، امکان مذاکره مجدد با آمریکا، اینستکس، تعهد اروپایی‌ها به برجام و چندین مسئله دیگر صحبت کرد.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلیس درباره نجات برجام گفت: نجات این توافق نیازمند عزم تمامی طرف‌هاست. ایران به تعهدات خود در این توافق عمل کرده است. و این ضروری است که باقی کشورهای جهان به خصوص سه کشور اروپایی اقدامی اتخاذ کنند. این کشورها جملات بسیار زیبایی را بیان می‌کنند اما جملات هیچگونه مزایای اقتصادی برای ایران به همراه نخواهند داشت.

**برجام بهترین توافقی است که امکان دارد برای ترامپ وجود داشته باشد:

مجری بی‌بی‌سی در ادامه به نامه درز یافته سفیر انگلیس در واشنگتن در انتقاد از ترامپ درباره خروج از برجام پرداخت و پرسید آیا این موضوع باعث می‌شود که ایران میان آمریکا و اروپا درباره این توافق تفاوت قائل