کد خبر: 18252
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹

شعار سال : سعیدرضا جندقیان روز یکشنبه  افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها را مدنظر قرار داده‌ایم و در راستای توسعه گردشگری روستایی، اکوتوریسم، بوم‌گردی و بسترسازی برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان و روستاها اقداماتی صورت گرفته است.وی ادامه داد: ساختار نظام مالی دهیاری‌ها با رویکرد مدیریت هزینه، کاهش هزینه‌های غیرضروری و کاهش وابستگی به کمک‌های

۲۵ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری در ۲۸۰ روستا اختصاص یافت

شعار سال : سعیدرضا جندقیان روز یکشنبه  افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها را مدنظر قرار داده‌ایم و در راستای توسعه گردشگری روستایی، اکوتوریسم، بوم‌گردی و بسترسازی برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان و روستاها اقداماتی صورت گرفته است.
وی ادامه داد: ساختار نظام مالی دهیاری‌ها با رویکرد مدیریت هزینه، کاهش هزینه‌های غیرضروری و کاهش وابستگی به کمک‌های دولت در راستای استقلال مالی و کاهش بار مالی دولت اصلاح شده است. همچنین با حمایت دیگر دستگاه‌ها، شناسایی و معرفی فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و کمک به تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری در روستا اتفاق افتاده است.

تایید لایحه دهیاری‌ها در کمیسیون کلان شهرهای دولت
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: لایحه دهیاری‌ها به تازگی در کمیسیون کلان شهرهای دولت تأیید و به زودی در جلسه هیأت وزیران مطرح می‌شود. همچنین اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری‌ها و آئین نامه اجرایی قانون شوراها در کمیسیون اجتماعی دولت تأیید شده است و به زودی در جلسه هیأت وزیران مطرح می‌شود.
وی توجه به مباحث اقتصادی و معیشتی روستاها را از جمله اولویت‌های کاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برشمرد و گفت: در دو سال گذشته ۶۵۰ طرح درآمدزا و اشتغالزای دهیاری‌ها برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند.

جندقیان در خصوص ثبات مدیریتی دهیاران اظهار داشت: در زمان فعالیت شوراهای پنجم روستا، ۷۲.۵ درصد دهیاران دوره چهارم در سمت خود ابقا و حدود ۵ درصد در روستای دیگری در سمت دهیاری مشغول به کار شدند.
شعار سال،بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار: 23 تیرماه 1398،کدخبر:83393453،www.irna.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها