کد خبر: 18231
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶

شعار سال : فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران  با بیان اینکه قرار است میز فرش کشورهای مختلف از جمله چین در مرکز ملی فرش ایران احیا شود، گفت: هدف از احیای میز فرش، ایجاد بازارهای جدید برای صادرات فرش ایران است. رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه یکی از اهداف ما

بازار فرش ایران در چین و سایر کشورها را احیا می‌کنیم

شعار سال : فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران  با بیان اینکه قرار است میز فرش کشورهای مختلف از جمله چین در مرکز ملی فرش ایران احیا شود، گفت: هدف از احیای میز فرش، ایجاد بازارهای جدید برای صادرات فرش ایران است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه یکی از اهداف ما در توسعه صادرات فرش احیای بازار فرش چین است، افزود: تعداد میلیاردهای چین و افرادی که ثروت آنها در این کشور به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یافته از 130 نفر در سال 2009 به 251 نفر در سال 2012 افزایش یافته است و براین اساس چین دومین کشور دنیا از نظر تعداد میلیاردها محسوب می‌ شود.
وی افزود: بازار خرده‌فروش داخلی این کشور در سال 2012 بیش از 3.2 تریلیون دلار ارز داشته که در سال 2013 حدود 12 درصد رشد داشته است.
دست‌پاک با تاکید بر اینکه بازار کالاهای تجملاتی در چین به سرعت در حال افزایش است، گفت: این کشور بیش از 27 درصد از سهم جهانی این کالاها را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به کاهش تولید فرش دستباف در چین بیان داشت: این موضوع فرصت مناسبی را برای صادرات فرش ایرانی به این کشور فراهم می کند.
رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت: صادرات فرش دستباف چین در سال 2017 معادل 59.4 میلیون دلار و در سال 2016 معادل 78.3 میلیون دلار بوده است.
وی بیان داشت: صادرات فرش دستباف ایران به در سال 2017 معادل 3.7 میلیون دلار و در سال 2016 معادل 3.7 میلیون دلار بوده است.
دست‌پاک اظهار داشت: در مجموع کشور چین با جمعیتی حدود یک و نیم میلیارد نفر و درآمد سرانه بالغ بر 10000 دلار یکی از کشورهای مهم به عنوان مقصد صادرات فرش ایران محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: در مجموعه سیاست‌های مرکز ملی فرش ایران احیای دوباره میز فرش کشورها از جمله کشور چین، تعامل تنگاتنگ با اتاق کشورها به منظور شناسایی دقیق‌تر کشورها و سرلوحه قرار دادن مطالعات تحقیقاتی بیشتر از شهرهای مختلف چین برای ورود به بازار، در دستور کار قرار گرفته است.
شعار سال،بااندکی اضافات وتلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار: 23 تیرماه 1398،کدخبر:13980422000963،www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها