کد خبر: 17993
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

شعار سال : ربات‌ها توانسته‌اند زندگی همه ما را تحت تأثیر خود قرار دهند و به تمام بخش‌های زندگی وارد شوند؛ این ربات‌ها اکنون وارد حوزه‌های پزشکی شده‌اند و به عنوان دست راست پزشکان شناخته می‌شوند. در اینجا به معرفی برخی از ربات‌های کارآمد که می‌توانند در جراحی‌های پزشکی وارد عمل شوند و کار جراحی

ربات‌های عجیب و غریبی که جایگزین قرص می‌شوند

شعار سال : ربات‌ها توانسته‌اند زندگی همه ما را تحت تأثیر خود قرار دهند و به تمام بخش‌های زندگی وارد شوند؛ این ربات‌ها اکنون وارد حوزه‌های پزشکی شده‌اند و به عنوان دست راست پزشکان شناخته می‌شوند.

در اینجا به معرفی برخی از ربات‌های کارآمد که می‌توانند در جراحی‌های پزشکی وارد عمل شوند و کار جراحی را انجام دهند، می‌پردازیم.

**ربات داوینچی:

ربات داوینچی از جمله ربات‌هایی است که به عنوان یکی از ابزارهای مهم پزشکی شناخته می‌شود، این ربات می‌تواند عملیات جراحی را با انجام چند حرکت ساده و با دقت بالا انجام دهد.

این ربات برش‌های کوچک را با دقت بالا انجام می‌دهد و سبب کاهش خون ریزی و عفونت‌ها می‌شود.

**ربات‌های فعال حسی:

طی سال‌های گذشته عمل‌های جراحی پروتز پیشرفت داشته‌اند و توانسته‌اند راهکار درمانی مناسبی برای بسیاری از بیماری‌ها باشند؛ به تازگی یکی از شرکت‌های سازنده ربات‌های هوشمند پزشکی موفق به طراحی و ساخت رباتی شده است که می‌تواند به صورت سه بعدی عملیات جراحی و قرار دادن پروتزها را در بدن انجام دهد.

این ربات توسط سیستم هوشمندی که دارد با عصب‌های بدن ارتباط برقرار می‌کند و به صورت کاملا هوشمند با پروتز سازگار می‌شود.

خبرنگار: جعفری/

**ربات آندوسکوپی:

در آندوسکوپی به کمک یک دوربین کوچک که روی یک سیم طولانی قرار گرفته است می‌توان از وضعیت معده و کلیه‌ها باخبر شد؛ یکی از شرکت‌های سازنده ربات وسیله جدیدی را برای آندوسکوپی طراحی کرده است که بسیار راحت‌تر و منعطف‌تر از سایر وسایل آندوسکوپی کار خود را انجام می‌دهد و نتیجه‌ای چندین برابر بهتر از ربات‌های آندوسکوپی دیگر دارد.

این ربات همانند یک قرص کوچک است که بیمار آن را می‌خورد و سپس با قرار گرفتن در داخل بدن فرد بیمار، سریعا تمام تصاویر را برای پردازنده اصلی خود ارسال می‌کند.

خبرنگار: جعفری/

**رباتی که به کمک بیماران قطع نخاعی می‌آید:

بیمارانی که دچار مشکلات نخاعی شده‌اند، می‌توانند برای درمان آسیب‌های نخاعی خود از ربات‌ها کمک بگیرند.

به تازگی رباتی طراحی شده است که می‌تواند عضلات ضعیف را به حرکت درآورد و از طریق سیستم‌های هوشمند موجود اسکلت بدن را تحت کنترل خود درآورد.

خبرنگار: جعفری/

**رباتی که به کمک سالمندان می‌آید:

برخی از ربات‌های هوشمند که در علم پزشکی کاربرد زیادی دارند، برای افراد مسن، ناتوان و سالمندان بسیار مناسب هستند؛ این ربات‌ها می‌توانند به راحتی از افراد سالمند و ناتوان مراقبت کنند و زمان خوردن قرص‌ها را به بیماران یادآوری کنند؛ همچنین این ربات‌ها توانایی دارند تا در شرایط حساس با اورژانس تماس بگیرند.

خبرنگار: جعفری/

**رباتی که جای پرستاران می‌نشیند:

به تازگی ربات‌های پرستار وارد بازار شده‌اند؛ این ربات‌ها می‌توانند بسیاری از فعالیت‌هایی که یک پرستار انجام می‌دهد، انجام دهند؛ این ربات‌های هوشمند فشارخون بیماران را اندازه گیری و زمان خوردن قرص‌ها را به بیماران یادآوری می‌کنند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 22تیر1398 ، کدخبر: 6998279: www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها