کد خبر: 17678
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۳:۲۹

شعارسال: تیم ملی والیبال کشورمان چند روز پیش برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال از طریق فرودگاه شیگاگو وارد خاک آمریکا و با برخورد زشت مقامات این کشور مواجه شد. ملی‌پوشان کشورمان در تداوم رفتار آمریکایی‌ها و برخلاف اصول اولیه میزبانی مسابقات بین‌المللی ورزشی، 4 ساعت در فرودگاه شیکاگو معطل شدند. موضوعی که

وزارت ورزش همه رشته‌ها را به یک چشم می‌بیند؟

شعارسال: تیم ملی والیبال کشورمان چند روز پیش برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال از طریق فرودگاه شیگاگو وارد خاک آمریکا و با برخورد زشت مقامات این کشور مواجه شد. ملی‌پوشان کشورمان در تداوم رفتار آمریکایی‌ها و برخلاف اصول اولیه میزبانی مسابقات بین‌المللی ورزشی، 4 ساعت در فرودگاه شیکاگو معطل شدند. موضوعی که با واکنش طبیعی و به موقع مقامات سیاسی و ورزشی کشورمان مواجه شد و در نخستین گام محسن بهاروند، مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان از طریق سفیر سوئیس در تهران به این اتفاق معترض و واکنش نشان داد.

ساعاتی پس از این موضوع وزارت ورزش و جوانان با انتشار بیانیه‌ای ضمن توضیحات اقدامات خود در این زمینه، با محکومیت رفتار آمریکایی به این موضوع معترض شد. این کار از وزارت ورزش انتظار می‌رفت اما وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم این سؤال به وجود می‌آید که آیا وزارت ورزش همه رشته‌ها را به یک چشم می‌بیند؟

چندی پیش تیم ملی تکواندو ایران برای شرکت در مسابقات جهانی منچستر عازم انگلیس شد اما با تیمی ناقص چرا که انگلیسی‌ها رویداد برخی از تکواندو کاران ایران را صادر نکردند یا در دقیقه 90 اقدام به این کار کردند. در آن زمان وزارت ورزش چنین واکنشی نشان نداد و خبری هم از اعتراض این وزارتخانه نبود یا اگر هم بود چیزی رسانه‌ای و اعلام نشد.

در اینکه اقدامات دور از اخلاق و منش مسئولان کشور آمریکا نیازمند واکنش مقامات سیاسی و ورزشی کشورمان بود هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد، اما جامعه ورزش توقع دارد وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی و مسئول ورزش کشور نسبت به اتفاقات مشابه رفتاری یکسان داشته باشد. این اقدام مسئولان وزارت ورزش به دو رویداد مشابه ذهنیت‌هایی را به وجود می‌آورد که مبادا علاقه به یک رشته خاص یا علاقه‌مند نبودن به یک مجموعه یا یک رئیس فدراسیون در تصمیمات اینچنینی دخیل بوده باشد.

قطعا در هنگام عدم صدور روادید برای ملی‌پوشان تکواندو، مسئولان وزارت ورزش و جوانان مشکلات را پیگیری کردند و تمام تلاش خود را برای حل آن به کار بردند، اما عدم انتشار بیانیه و رسانه‌ای نشدن این موضوع، ذهنیت یک بام و دو هوا را در اذهان تقویت می‌کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 19 تیر 1398 ، کدخبر: 4662070 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها