کد خبر: 17636
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳

شعار سال : علی‌محمد شاعری گفت: ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ضریب حفاظت از این جنگل‌ها را افزایش داده است و به این طریق می‌توان این جنگل‌ها را از نابودی حفظ کرد. وی افزود: جنگل‌های هیرکانی قدمت چند هزارساله دارد و میراث طبیعی بشر به‌حساب می‌آید. عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ضریب حفاظت از آنان را افزایش داده است

شعار سال : علی‌محمد شاعری گفت: ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ضریب حفاظت از این جنگل‌ها را افزایش داده است و به این طریق می‌توان این جنگل‌ها را از نابودی حفظ کرد.

وی افزود: جنگل‌های هیرکانی قدمت چند هزارساله دارد و میراث طبیعی بشر به‌حساب می‌آید.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با گلایه از اینکه یک‌میلیون هکتار از این جنگل ۳ میلیون هکتاری در ۵۰ سال گذشته از بین رفته است، تصریح کرد:‌ اگر از این جنگل‌ها حفاظت نشود در آینده نزدیک همین میزان باقی‌مانده نیز از بین خواهد رفت زیرا بی‌احتیاطی و عدم توجه بشر به این جنگل‌ها دفتر زندگی بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری موجود در آن را برای همیشه بسته است.

شاعری خاطرنشان کرد:‌ ثبت جهانی این جنگل‌ها سبب شده است که حفاظت از آن‌ها افزایش پیدا کند و به این جنگل‌ها به‌جای نگاه محلی نگاه بین‌المللی می‌شود.

وی بیان کرد: با کمک سازمان‌های بین‌المللی می‌توان امید به نجات این میراث طبیعی و تاریخی داشته باشیم و با کمک کشورهایی که تجربه نگهداری از جنگل رادارند می‌توانیم قسمت‌های نابودشده آن را احیا کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رویکرد حفاظتی نسبت به این جنگل تنها راه امید به نجات این جنگل‌ها است و ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی گام اساسی در این زمینه است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: 18تیر1398 ، کدخبر:  403453: www.ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها