کد خبر: 17318
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰:۴۸

شعارسال: تیم ملی فوتبال ایران قرار است از چهارشنبه هفته جاری (۱۹ تیر) اردوی ۵ روزه خود را بدون بازیکنان لژیونر و با بازیکنان جوان و لیگ برتری آغاز کند. مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی که پس از برگزاری ۲ بازی تدارکاتی این تیم مقابل سوریه و کره جنوبی برای طی کردن دوران استراحت

صبوری ویلموتس، مرهم بی پولی فدراسیون فوتبال

شعارسال: تیم ملی فوتبال ایران قرار است از چهارشنبه هفته جاری (۱۹ تیر) اردوی ۵ روزه خود را بدون بازیکنان لژیونر و با بازیکنان جوان و لیگ برتری آغاز کند.

مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی که پس از برگزاری ۲ بازی تدارکاتی این تیم مقابل سوریه و کره جنوبی برای طی کردن دوران استراحت خود به این کشور بازگشته بود درحالی قرار است دومین مرحله اردوی تیم ملی را زیرنظر خودش آغاز کند که تاکنون قسط اول مبلغ قرارداد خود را دریافت نکرده است.

فدراسیون فوتبال ایران در هفته‌های اخیر با وضعیت مالی بسیار بدی مواجه شده و تقریبا می‌توان گفت به هر دری می‌زند با دربسته مواجه می‌شود.

موجود نبودن ارز در خیابان سئول (محل فدراسیون فوتبال) و از طرفی مسدود بودن حساب‌های این فدراسیون، مهدی تاج و سایر مسئولان فوتبالی را به دردسر انداخته است و آن‌ها امیدوار هستند با مساعدت اداره کل امور مالیات، اعتراضی که در هیئت ۲۵۱ مکرر اداره مالیات مطرح کرده اند به نتیجه برسد.

از طرفی رایزنی‌های فدراسیون و مدیران دولتی با فیفا برای پیدا کردن راهکار وصل طلب ۹ میلیون دلاری ایران از فدراسیون بین المللی فوتبال تاکنون به نتیجه نرسیده است و با توجه به مشکلات اقتصادی، یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی فدراسیون هم بسته است.

مهدی تاج اخیرا در مصاحبه‌ای با اشاره به نحوه جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس اعلام کرد: برای اینکه این ماجرا برای مارک ویلموتس تکرار نشود نمایندگان مجلس و دولت به جای دخالت در امور فوتبالی باید کمک کنند تا پول بلوکه شده فدراسیون از فیفا آزاد شود.

مسئولان فوتبال ایران در هفته‌های اخیر با بیان اینکه تاکنون با ویلموتس از لحاظ مالی دچار چالش نشده اند و با خطاب کردن او به عنوان مربی‌ منطقی نسبت به وضعیت کشورمان، به مقایسه او با کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی پرداخته اند. این درحالی است که یکی از اصلی‌ترین دلایل هر سرمربی حرفه‌ای برای حضور در ایران مسائل مالی است و تحمل آن‌ها هم حدی دارد که اگر صبر آن‌ها سرازیر شود دیگر باید شاهد باشیم آن مربی با استناد به موارد قانونی قرارداد خود را فسخ کرده و بلافاصله در محاکم قضائی بین المللی پرونده‌ای به پرونده شکایت از تیم‌های ایرانی اضافه می‌کند.

به همین دلیل انتظار می‌رود مسئولانی خارج از محدوده فدراسیون، با توجه به گستردگی محبوبیت این رشته بین مردم ایران، به یاری مدیران فوتبالی بیایند تا آن‌ها در مسیری حرفه‌ای و بدون حس کردن دغدغه‌های مالی بتوانند برنامه‌های مدنظر خود را بدون هیچگونه عذر و بهانه‌ای برای پیشرفت تیم‌های ملی و باشگاهی به بهترین شکل پیاده کنند.

در غیر این صورت با ادامه روند فعلی و بی پولی‌های فدراسیون هیچ بعید نیست مربی صبوری مانند ویلموتس هم به همین زودی چمدان هایش را برای ترک همیشگی ایران ببندد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار: 17 تیر 1398 ، کدخبر: 6993011 ، www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها