کد خبر: 17489
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

شعار سال: یک رسانه اروپایی درگزارشی تصریح کرد ضرب‌الاجل ایران به اروپایی‌ها، با کاهش ۲ هزار تومانی قیمت دلار در تهران همراه بوده است.  روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: یورونیوز اعلام کرد: همزمان با ضرب‌الاجل ایران به اروپا، نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران سیر نزولی داشته و نزدیک به ۲ هزار و

ایران به اروپا ضرب‌الاجل داد نرخ دلار سقوط کرد

شعار سال: یک رسانه اروپایی درگزارشی تصریح کرد ضرب‌الاجل ایران به اروپایی‌ها، با کاهش ۲ هزار تومانی قیمت دلار در تهران همراه بوده است.

 روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

یورونیوز اعلام کرد: همزمان با ضرب‌الاجل ایران به اروپا، نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران سیر نزولی داشته و نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰تومان کاهش یافته است.

همزمان با پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا و افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم توسط جمهوری اسلامی، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران حدود ۲۶۰ تومان نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۱۳ هزار و ۴۰ تومان رسید.

این درحالی است که بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران همزمان با آغاز ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است. بدین ترتیب طی دو ماه گذشته نرخ فروش دلار آزاد ۲ هزار و ۴۶۰ تومان کاهش یافته است.

کارشناسان اقتصادی، محدودسازی معاملات عمده ارز، ممنوعیت واردات برخی کالاها، افزایش ریسک مبادلات به دلیل نوسان بالای نرخ دلار و عرضه ارز توسط بانک مرکزی را از دلایل اصلی کاهش نرخ دلار می‌دانند.

همچنین در پی نزول نرخ دلار و با وجود افزایش بهای جهانی طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز که در روز ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته در آستانه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، در روزهای اخیر کمتر از ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خورد. بر این اساس طی مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا ۶۰۰ هزار تومان افت کرده است.

ایران روز یکشنبه و در پایان مهلت ۶۰ روزه به اروپا اعلام کرد که در واکنش به آنچه عملکرد کمتر از انتظار کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی عنوان شد، با کاهش تعهدات برجامی خود، سطح غنی‌سازی اورانیوم را به بالاتر از ۳/۶۷ درصد می‌رساند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق، تاریخ انتشار: 18 تیر 1398، کدخبر: 973418 ، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها