کد خبر: 17115
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

شعار سال : سردارمحمدمسعود زاهدیان روز دوشنبه  افزود: هم اکنون در مراکز سروش حدود ۷۰۰ معتاد متجاهر نگهداری می شوند که این افراد توسط پلیس از کف خیابان و بیغوله ها، جمع آوری شدند.وی ادامه داد: این افراد به دلیل عدم رسیدگی، آسیب های جسمی و روحی بسیاری دیده اند و با جمع آوری آنها

معتادان متجاهر به چرخه زندگی باز می گردند

شعار سال : سردارمحمدمسعود زاهدیان روز دوشنبه  افزود: هم اکنون در مراکز سروش حدود ۷۰۰ معتاد متجاهر نگهداری می شوند که این افراد توسط پلیس از کف خیابان و بیغوله ها، جمع آوری شدند.
وی ادامه داد: این افراد به دلیل عدم رسیدگی، آسیب های جسمی و روحی بسیاری دیده اند و با جمع آوری آنها نه تنها سلامت نسبی خود را بدست آورده اند بلکه به تدریج به چرخه زندگی بر می گردند. از سوی دیگر افرادی که دچار بیماری های ایدز، هپاتیت، بیماری های گوارشی و عفونی بودند را از سایرین جدا کرده و تحت درمان قرار گرفته اند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: هم اکنون این افراد تحت آموزش و حرفه آموزی قرار دارند و کارگاه خیاطی و سایر کارگاه ها نیز در حال راه اندازی است که در صورت تامین اعتبار طی دو یا سه ماه آینده زمینه ای فراهم می شود تا این افراد مولد شده و ضمن آموزش به مسیر صحیح زندگی بازگردند.
سردار زاهدیان افزود: در بین معتادان متجاهرافرادی بودند که بیش از ۸ سال خانواده خود را ندیده بودند براین اساس برنامه ای ترتیب دادیم تا ضمن شناسایی خانواده این افراد، در ماه مبارک رمضان طی یک افطاری با خانواده خود ملاقات داشته باشند.
وی ادامه داد: برنامه ریزی ما این است تا میزان پذیرش مراکز سروش را به ۵ هزار نفر گسترش دهیم و از سوی دیگر به دنبال تمرکز و برنامه ملی برای نگهداری این افراد هستیم تا با بازتوانی و بازپروری به چرخه زندگی بازگردند.
شعار سال،بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته ازخبرگزاری ایرنا،تاریخ انتشار: 17 تیرماه 1398، کدخبر: www.irna.ir83379711

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها