کد خبر: 17219
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

شعار سال: باید دید مهدی تاج که این روز‌ها با بحران محرومیت چند مدیر رده بالای سازمان لیگ از سوی کمیته اخلاق و قاضی توصیه ناپذیرش مواجه است و همزمان رئیس سابق فدراسیون نیز به همراه مسئول قبلی کمیته بازاریابی با حکم صریح در پرونده مالی ۳۱۶ هزار دلاری محروم شده اند، چه هدفی از

حکم جدید مهدی تاج به مدیری که مادام العمر از فوتبال محروم بود!

شعار سال: باید دید مهدی تاج که این روز‌ها با بحران محرومیت چند مدیر رده بالای سازمان لیگ از سوی کمیته اخلاق و قاضی توصیه ناپذیرش مواجه است و همزمان رئیس سابق فدراسیون نیز به همراه مسئول قبلی کمیته بازاریابی با حکم صریح در پرونده مالی ۳۱۶ هزار دلاری محروم شده اند، چه هدفی از انتصاب داریوش مصطفوی که مادام العمر در فوتبال محروم شده بود، داشته؟ آیا این یک اشتباه ساده است یا خط و نشانی برای ارکان قضایی فوتبال؟

مهدی تاج روز یکشنبه شانزدهم تیرماه طی حکمی، اعضای کمیته بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه ای سارمان لیگ را منصوب کرد که اغلب چهره ها از بین مدیران پا به سن گذاشته، بازنشسته و یا رؤسای دو نسل قبل فوتبال ایران انتخاب و گزینش شده اند.

 فارغ از اینکه چرا رئیس فدراسیون فوتبال بعد از شعار جوانگرایی در لایحه های مدیریتی فوتبال ایران، بار دیگر سراغ چهره های بالای 75سال رفته است، انتصاب یک مدیر محروم سابق در میان اعضای منصوب، باعث تعجب شده است.

در میان نفراتی که نامشان در لیست منتشر شده از سوی فدراسیون وجود دارد، نام داریوش مصطفوی دیده می شود؛ مدیری که در پاییز سال 1389 یعنی حدود هشت سال پیش مادام العمر از فعالیت در فوتبال محروم شده بود!
رئیس فدراسیون فوتبال ایران در سه دهه قبل و دبیرکل همین فدراسیون در دهه هشتاد، در زمان ریاست کفاشیان به دلیل یک اقدام مالی خارج از مراجع قضایی فدراسیون علیه فوتبال، مادام العمر از فعالیت در این رشته تحت هر عنوانی محروم شد.

حکم جدید مهدی تاج به مدیری که مادام العمر از فوتبال محروم شد

آن روزها اعلام شده بود: «بر اساس ماده ۶۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال، که برگرفته از اساسنامه فیفا و مصوب اعضای مجمع است، هر شخص شاغلی در فوتبال شکایتش را نسبت به سازمان‌ها یا دستگاه‌های درون فوتبال از طریق مراجع بیرونی و مراکز قضایی خارج از فوتبال پیگیری‌ کند، عضویتش در خانواده فوتبال داخلی و بین‌المللی لغو می‌شود.»

خبر مربوط به این محرومیت سنگین، هنوز در اغلب سایت ها و خبرگزاری های معتبر دیده می شود و هیچ خبری مبنی بر عفو، لغو، کاهش یا تعلیق این محرومیت به صورت علنی اعلام نشد. ماجرا به برداشت 220 میلیون تومان از حساب فدراسیون فوتبال با حکم مراجع قضایی کشور بازمی گردد که اقدام از بیرون فوتبال علیه مسائل داخلی آن محسوب می شد. مصطفوی مدعی بود، در زمان مسئولیتش در رده های بالای فدراسیون فوتبال، از جیبش برای فدراسیون خرج کرده بود و این پول از ذیحسابی به او بازگردانده نشد. او برای گرفتن پولش به در و دیوار زد و وقتی نتیجه ای نگرفت، به دادگاه های عمومی و حقوقی کشور متوصل شد و در آنجا نیز حکم برداشت از حساب را گرفت تا به این طریق پولش را پس بگیرد. اجرای این حکم مصادف شد با روزهای حساس و بی پولی فوتبال در زمان ریاست کفاشیان، که خشم رئیس خندان را برانگیخت.

هیأت رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال در آن زمان داریوش مصطفوی را به خاطر این اقدام مادام العمر از فعالیت در فوتبال محروم کرد. طبق شواهد این رأی به تصویب اعضای هیأت رسیدگی به تخلفات رسید و به هیأت رئیسه وقت فدراسیون فوتبال نیز ابلاغ شده است. همان زمان مصطفوی در واکنش به آن حکم سنگین، با چندین رسانه مصاحبه کرد و بارها شدیدترین حملات و القابی زشت را به آنها نسبت داد.

در آن زمان گفته می شد، هیأت رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال این رأی را به اطلاع فیفا نیز رسانده تا مصطفوی حق فعالیت در کلیه سمت‌ها در فوتبال ایران و حتی خارج از کشور را نیز نداشته باشد.

حالا باید دید مهدی تاج که این روزها با بحران محرومیت چندین مدیر سازمان لیگ از سوی کمیته اخلاق مواجه است و همزمان رئیس سابق فدراسیون به همراه مسئول قبلی کمیته بازاریابی نیز با حکم همین کمیته در پرونده مالی 316هزار دلاری محروم شده اند، چه منطق و استدلالی برای صدور این حکم داشته است؟

فدراسیون فوتبال علیه محرومیت هفت ساله اعلام شده علیه بهاروند و فتاحی رئیس سازمان لیگ و رئیس کمیته مسابقات آن، موضع شفاف اتخاذ کرد و حکم کمیته اخلاق فدراسیون را زیر سؤال برد و آن را مردود دانست! حالا باید دید، آیا مدیران ارشد فوتبال حکمی دیگر از ارکان قضایی فوتبال که سالها قبل اتخاذ شده را هم غیرقانونی دانسته و ملغی می کنند یا اینکه تاج در زمان امضای این حکم در جریان این محرومیت نبوده است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی تابناک،تاریخ انتشار:17تیر1398،کدخبر:۹۱۰۰۵۶،www.tabnak.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها