کد خبر: 16812
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷

­شعار سال : «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی در صفحه توییتر خود با اشاره به درخواست آمریکا برای برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بحث درباره تازه‌ترین گزارش آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشست ویژه‌ای را برای بررسی فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی

ایران باید برای کنار گذاشتن آرمان‌های هسته‌ای‌اش تحت فشار قرار گیرد!

­شعار سال : «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی در صفحه توییتر خود با اشاره به درخواست آمریکا برای برگزاری نشست ویژه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بحث درباره تازه‌ترین گزارش آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشست ویژه‌ای را برای بررسی فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی ایران برگزار می‌کند. باتوجه به آرشیو تسلیحات هسته‌ای مخفیانه ایران، این کشور باید برای کنار گذاشتن آرمان‌های هسته‌ای‌اش تحت فشار قرار گیرد».

یادآور می‌شود شب گذشته سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد شورای حکام چند روز دیگر بنا به درخواست آمریکا برای بررسی مسائل مربوط به پرونده هسته‌ای ایران تشکیل جلسه خواهد داد.

وی افزود: جلسه شورای حکام آژانس رأس ساعت ۱۴:۳۰ به وقت وین در روز ۱۰ جولای (۱۹ تیرماه) برگزار خواهد شد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این ضمن ابراز شگفتی از این درخواست آمریکا در توئیتی نوشت: «آمریکا از برجام خارج می‌شود و تلاش می‌کند با نقض قوانین بین‌المللی کاملا آن را نابود کند و این آمریکاست که امروز خواستار نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سرزنش ایران است».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت پارسال به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود خارج شد و اعلام کرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران را به راه خواهد انداخت تا صادرات نفت تهران را به صفر برساند و آن را مجبور کند بار دیگر به میز مذاکره بیاید تا «توافق بهتری» برای آمریکا رقم بخورد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 15 تیر1398 ، کدخبر: 6990492: www.yjc.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها