کد خبر: 16594
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

شعار سال: عده‌ای از معترضان بامداد جمعه (به وقت تهران) قبل از سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به مناسبت سالروز استقلال آمریکا در بیرون کاخ سفید پرچم کشورشان را آتش زدند. رسانه‌های آمریکایی، از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس همچنین بامداد جمعه گزارش داده‌اند قبل از سخنرانی دونالد ترامپ درگیری‌هایی میان مخالفان او و طرفدارانش صورت گرفته است.

معترضان پرچم آمریکا را مقابل کاخ سفید آتش زدند +عکس و فیلم

شعار سال: عده‌ای از معترضان بامداد جمعه (به وقت تهران) قبل از سخنرانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به مناسبت سالروز استقلال آمریکا در بیرون کاخ سفید پرچم کشورشان را آتش زدند.

رسانه‌های آمریکایی، از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس همچنین بامداد جمعه گزارش داده‌اند قبل از سخنرانی دونالد ترامپ درگیری‌هایی میان مخالفان او و طرفدارانش صورت گرفته است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» این اعتراضات که در مقاطعی به زد و خوردهای خشن تبدیل شد تنها چند بلوک با تجمع مردمی که برای تماشای جشن روز استقلال آمریکا و سخنرانی ترامپ تجمع کرده بودند فاصله داشت.

طبق این گزارش، معترضان هنگام سوختن پرچم آمریکا شعار می‌دادند: «آمریکا هیچ وقت بزرگ نبوده است.» این شعار، احتمالاً برای مخالفت با شعار «بیایید آمریکا را دوباره باعظمت کنیم» سر داده شده که ترامپ همواره آن را مطرح می‌کند. سرویس مخفی آمریکا برای خاموش کردن آتش مداخله کرده است.

«جوئی جانسون»، یکی از سازمان‌دهندگان این اعتراضات قبل از آغاز تظاهرات‌ها گفت: «می‌خواهم با مردم دنیا صحبت کنم تا بدانند که در داخل مرزهای این کشور هم کسانی هستند که در کنار مردم دنیا ایستاده‌اند.»

بعد از خاموش شدن آتش، معترضان با گروهی از طرفداران ترامپ که شعارشان «ترامپ ۲۰۲۰» بود درگیر شدند. دو گروه شعارهایی مقابل هم سر دادند که گاهاً به زد و خوردهایی منجر می‌شد.

سرویس مخفی آمریکا چندین نفر از معترضان، از جمله «جوئی جانسون» را دستگیر کرد و به آنها دستبند زد.

مراسمی که ترامپ برای گرامی‌داشت جشن روز استقلال آمریکا دستور داده بود از قبل با انتقادات گسترده‌ای در آمریکا رو به رو شده بود. روز پنجشنبه گزارش شد رسانه‌های «ان‌بی‌سی‌نیوز»، «ای‌بی‌سی‌نیوز»، «سی‌بی‌اس» و «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» سخنرانی ترامپ در مراسم روز استقلال را پخش نخواهند کرد.

ترامپ دستور رژه تانک‌ها و پرواز هواپیماها به مناسبت این جشن را داده است. یک نماینده کنگره آمریکا این دستور ترامپ را به «آتش‌بازی برای خودستایی» تعبیر کرده و به شدت از آن انتقاد کرده است. (جزئیات بیشتر)

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار 14تیر 98، کد خبر: 13980414000049، www.farsnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها