کد خبر: 16567
تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۶:۴۰

شعار سال:رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی کنکور سراسری در سال جاری افزایش پیدا کرده است.  ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤال درباره ظرفیت‌های رشته‌های پزشکی اظهار کرد: ظرفیت سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نسبت به سال گذشته

ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی کنکور سراسری افزایش یافته است

شعار سال:رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی کنکور سراسری در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

 ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه برگزاری کنکور سراسری در دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤال درباره ظرفیت‌های رشته‌های پزشکی اظهار کرد: ظرفیت سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. البته تاکنون دانشگاه‌ها ظرفیت‌های قطعی خود را اعلام نکرده‌اند ولی بدون احتساب دانشگاه آزاد اسلامی، برای این سه رشته ۸ هزار و ۷۰۰ ظرفیت در نظر گرفته شده است که با اعلام ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

وی در پاسخ به سؤال دیگر درباره سهمیه سیل‌زدگان استان‌های لرستان و گلستان گفت: پنج درصد سهمیه مازاد دانشگاه‌های این استان‌ها به داوطلبان سیل‌زده اختصاص می‌یابد. سال گذشته به دلیل وقوع زلزله در استان کرمانشاه این سهمیه به داوطلبان این استان نیز اختصاص یافت و دانشگاه کرمانشاه ۲۸۲ داوطلب مازاد جذب کرد. برای داوطلبان سیل‌زده استان‌های لرستان و گلستان تقریباً به همین میزان سهمیه در نظر گرفته شده است که به صورت مازاد در این دانشگاه‌ها لحاظ خواهد شد. هزینه این سهمیه مازاد را وزارتخانه‌های علوم و بهداشت به دانشگاه‌ها پرداخت می‌کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: نتایج اولیه کنکور امسال دهه دوم مرداد ماه اعلام می‌شود و نتیجه نهایی در دهه سوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

خدایی درباره ظرفیت پذیرش در دوره‌های با آزمون و بدون آزمون گفت: در مجموع ۷۳۰ هزار ظرفیت برای کنکور امسال در نظر گرفته شده که ۵۷۱ هزار نفر در دوره‌های بدون آزمون جذب می‌شوند. سهمیه دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۵۰۰ هزار نفر است. در مجموع حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سال جاری می‌توانند به دانشگاه‌ها وارد شوند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا،تاریخ انتشار:13تیر1398،کدخبر:402299،ana.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها