کد خبر: 16153
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰:۴۵

شعارسال: محمدرضا تابش در مورد چگونگی اختصاص 14میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی در قانون بودجه 98 گفت: این موضوع در ستاد اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس مطرح شده است که هم خود دولت اذعان دارد و هم مجموعه مراجعی که این موضوع در آنجاها بحث

باید اختصاص ارز 4200 تومانی از انحصار خارج شود

شعارسال: محمدرضا تابش در مورد چگونگی اختصاص 14میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی در قانون بودجه 98 گفت: این موضوع در ستاد اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس مطرح شده است که هم خود دولت اذعان دارد و هم مجموعه مراجعی که این موضوع در آنجاها بحث شده است به این امر اذعان دارند که پمپاژ این مقدار پول برای خرید کالاهای اساسی تاثیرگذار بوده است ولی نتوانسته است به نقطه هدف بنشیند.

عضو شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: قرار است که با توجه به شرایط ارزی جدید کشور تصمیات جدیدی اتخاذ و دراین زمینه تجدید نظری انجام شود که طبعا این تصمیات اخذ و به اطلاع مردم خواهد رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: تصمیم جدید باید در راستای هدفمند شدن این منابع باشد، اینکه بخواهند کوپن یا کارت الکترونیک بدهند و به چه صورت باشد باید نظارت کنند که به هدف برسد.

نماینده مردم اردکان یزد در مجلس تصریح کرد: از یک طرف چون این پول به کالا اختصاص پیدا می کند دارای آثار تورمی کمتری است،من خودم با اینکه پول نقد به مردم بدهیم و حساب آنها را شارژ کنیم موافق هستم ولی ما تجربه پرداخت یارانه را داریم که هنوز نتوانسته‌ایم از آمار یارانه بگیران را کم کنیم و آثار رشد تورمی و نقدینگی آن نیز زیاد است.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند اختصاص 14میلیارد برای تامین کالاهای اساسی باعث ایجاد فساد دردولت شده است گفت: اینجا فقط بحث فساد در دولت مطرح نیست بلکه فعالین اقتصادی نیز بعضا ازاین موضوع سوء استفاده کرده‌اند و وظایف و تکالیفشان را به درستی انجام نداده اند.

نایب رییس فراکسیون امید خاطر نشان کرد: راهش این است که اختصاص ارز 4200 از انحصار بیرون بیاید،آقایان در دولت فراخوان عمومی بدهند و هرکسی که توانست با کمترین بها و با قیمت تمام شده پایین بهترین کالاها را در دسترس مردم قرار دهد کالا وارد کند و البته دولت نیز در توزیع آن به سیاستی برسد که هدف گذاری صحیح باشد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت تحلیلی خبری عصرایران ، تاریخ انتشار: 11 تیر 1398 ، کدخبر: 676459 ، www.asriran.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها