کد خبر: 16162
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۲۸

شعار سال:جریان فساد اقتصادی متوجه عزم جدی مردم و مسئولان برای مقابله جدی با او شده‌اند. لذا هرچه بیشتر جلو می‌رویم و اقدامات مقابله ‌ای با فساد اقتصادی گسترده تر می شود، تلاش برای زمین زدن آنهایی که در برخورد با مفسدین کارهای اساسی انجام می شود هم بیشتر شده است.  جریان فساد اقتصادی متوجه

استیضاح شریعتمداری و ربط آن به افشای سندی علیه ریختگران

شعار سال:جریان فساد اقتصادی متوجه عزم جدی مردم و مسئولان برای مقابله جدی با او شده‌اند. لذا هرچه بیشتر جلو می‌رویم و اقدامات مقابله ‌ای با فساد اقتصادی گسترده تر می شود، تلاش برای زمین زدن آنهایی که در برخورد با مفسدین کارهای اساسی انجام می شود هم بیشتر شده است.


 جریان فساد اقتصادی متوجه عزم جدی مردم و مسئولان برای مقابله جدی با او شده‌اند. لذا هرچه بیشتر جلو می‌رویم و اقدامات مقابله ‌ای با فساد اقتصادی گسترده تر می شود، تلاش برای زمین زدن آنهایی که در برخورد با مفسدین کارهای اساسی انجام می شود هم بیشتر شده است.

استیضاح شریعتمداری و ربط آن به افشای سندی علیه ریختگران

 نمونه بارز و اخیر آن، شریعتمداری وزیر کار است. احمد بیگدلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، از تهیه و تدوین سوالی درباره عملکرد محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی در خصوص دلایل این استیضاح گفت: کار محمد شریعتمداری وزیر تعاون بر اساس قانون تبصره یک ماده ۱۷ سازمان تامین اجتماعی و حضور رئیس جدید در صندوق بازنشستگی باتوجه به عدم احراز شرایط غیرقانونی است و این غیرقانونی بودن به غیرقانونی بودن تمامی امضاها و انتصابات صورت گرفته از سوی وی هم باز می‌گردد.

اما به نظر می‌رسد این موارد بهانه است و آنچه واقعیت دارد این است که فاز جدیدی از بده بستانها در راه است.

فارغ از نمره عملکرد شریعتمداری، اگر سری به معاونت پارلمانی وزارت رفاه یا اداره کل امور مجلس سازمان تامین اجتماعی بزنید، به روشنی خواهید دید که قاطبه امضاءکنندگان سوال از وزیر با لیستی از درخواستهایی که کارکرد شخصی به ویژه برای انتخابات پیشروی مجلس دارد، آماده معامله هستند.

البته باید به دلایل فشارها بر روی شریعتمداری، افشای دو سندی که اخیراً علیه ریختگران منتشر شده است را هم افزود. با توجه به اخباری که این ایام در خصوص ریختگران منتشر شده به آن نمی‌پردازیم اما دو سندی که واسطه افشای آن شریعتمداری بود و احتمالاً بابت آن، ریختگران را بازداشت کردند در اعمال فشار بر شریعتمداری موثر بوده است.

البته ما منکر انتقادات درست وارد شده به شریعتمداری در سمت فعلی و سمت‌های قبلی نیستیم. اما آن انتقادات باعث نمی‌شود در این مورد که خصوصاً بحث مبارزه با فساد اقتصادی است، چشم‌مان را روی واقعیت بسته و منکر اقدامات درست ایشان شویم.

این همان هزینه ای است که بابت مبارزه با فساد پرداخت می‌شود. و امروز پرداخت این هزینه به دوش شریعتمداری افتاده است. به نظر می‌رسد اگر در مقابل با این اعمال فشار ها اقدام درستی انجام نشود، در آینده، شاهد فشارهای سنگین تری خواهیم بود که معلوم نیست می‌شود در مقابل آنها ایستاد یا نه؟


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری آفتاب،تاریخ انتشار:11تیر1398،کدخبر:597516،aftabnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها