کد خبر: 16232
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

شعارسال: “الکساندر نوواک” وزیر انرژی روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی.ان.بی.سی.» آمریکا تأکید کرد، تحریم‌ها علیه صادرات نفتی ایران اوضاع در کل منطقه خلیج فارس را بی‌ثبات کرده و در عین حال هیچ نتیجه‌ای نداشته است. نوواک گفت: «در رابطه با اقدامات محدودکننده علیه صادرات نفتی ایران ما از تهران حمایت می‌کنیم. ما معتقد

از ایران در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنیم

شعارسال: “الکساندر نوواک” وزیر انرژی روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی.ان.بی.سی.» آمریکا تأکید کرد، تحریم‌ها علیه صادرات نفتی ایران اوضاع در کل منطقه خلیج فارس را بی‌ثبات کرده و در عین حال هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

نوواک گفت: «در رابطه با اقدامات محدودکننده علیه صادرات نفتی ایران ما از تهران حمایت می‌کنیم. ما معتقد هستیم که این تحریم‌ها غیرقانونی است و مورد تأیید سازمان ملل قرار ندارند. این اقدامات به‌طور جدی اوضاع در منطقه را بی‌‌ثبات کرده است. این وضعیت نه‌تنها در ایران که تحریم‌ها علیه این کشور اعمال شده، بلکه در کل منطقه خلیج فارس قابل مشاهده است و مهمتر از همه آن است که این تحریم‌ها هیچ نتیجه‌ای هم ندارند».

وزیر انرژی روسیه تأکید کرد که اصلاً چنین عقیده‌ای ندارد که ایران عامل بی‌ثباتی اوضاع کنونی در منطقه باشد.

نوواک در پاسخ به سؤال دیگری یادآور شد که قیمت کنونی نفت مطابق با شرایط کنونی بازار است و اگر قیمت فعلی حفظ شود، این نتیجه قابل رضایت خواهد بود. وزیر انرژی روسیه یادآور شد که تصویب منشور مربوط به همکاری‌های نامحدود کشورهای اوپک، پاسخی به افزایش تولید نفت در ایالات متحده نبوده و این دو مسئله به هم ارتباطی ندارند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 12 تیر 1398 ، کدخبر: 2045526 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها