کد خبر: 16274
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

شعارسال: آرین قاسمی را همواره کنار کارلوس کی روش به یاد می آوریم. مترجمی جوان که در سال های حضور کارلوس کی روش همیشه همراه او بود و سخنان این سرمربی پرتغالی را از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه می کرد. قاسمی اما این روزها با چیزی به جز کی روش و تیم ملی سوژه

آرین قاسمی؛از کی‌روش تا اسکواش با کدام مبنا؟

شعارسال: آرین قاسمی را همواره کنار کارلوس کی روش به یاد می آوریم. مترجمی جوان که در سال های حضور کارلوس کی روش همیشه همراه او بود و سخنان این سرمربی پرتغالی را از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه می کرد. قاسمی اما این روزها با چیزی به جز کی روش و تیم ملی سوژه رسانه های ورزشی کشور شده است. مترجم سابق کی روش روز گذشته به عنوان سرپرست تیم ملی اسکواش منصوب شد. اتفاقی که باعث تعجب بسیاری شد و خیلی ها در مورد کیفیت چنین انتخابی تردید کردند.

طبق آنچه سایت رسمی فدراسیون اسکواش نوشته است در نشست مسعود سلیمانی و مسعود قره ضیاالدینی، سرمربی تیم ملی اسکواش، آرین قاسمی به عنوان مدیرتیم‌های ملی آقایان انتخاب شد. در تشکیلات تیم‌های ملی اسکواش، مهدی رهنما مدیر تیم‌های ملی است که دو مسئول تیم‌های آقایان و بانوان زیر مجموعه هستند. قاسمی مدیریت آقایان و نواده مسئولیت بانوان را برعهده دارد.

انتخاب با کدام مبنا؟

آرین قاسمی قبل از اینکه به عنوان مترجم کارلوس کی روش شود، به عنوان معلم سابقه تدریس زبان داشته و در نهایت پس از آشنایی با کارلوس کی روش از طریق فدراسیون فوتبال،به عنوان مترجم این مربی انتخاب شد و سال ها در این پست فعالیت کرد. او که در این سال ها از پس کار خود به خوبی برآمده بود و همواره مورد تایید و اعتماد مرد سخت گیر پرتغالی بود، با کنار رفتن کی روش از نیمکت تیم ملی پس از جام ملت های 2019 امارات، از تیم ملی جدا شد و تا همین روز گذشته هیچ خبری از او نبود تا این که به عنوان سرپرست فدراسیون اسکواش انتخاب شد. ورزشی که کاملا ورزش بی حاشیه ای بوده و معمولا هیچ خبر خاصی از آن در رسانه ها منعکس نمی شود. اما حالا با این انتصاب بحث برانگیز،فدراسیون اسکواش که طی این سال ها در آرامش کار خود را پیش می برده مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است و به نظر می آید که باید در خصوص این انتخاب توضیحاتی را ارائه کند. این که آرین قاسمی آیا صرفا به واسطه اینکه سال ها مترجم مربی بزرگی مثل کارلوس کی روش بوده به عنوان سرپرست فدراسیون اسکواش که یک رشته کاملا تخصصی است انتخاب شده؟ یا اینکه مثلا آیا در خانواده اسکواش فردی متخصص تر و آشنا تر از قاسمی به این رشته برای پذیرفتن این مسئولیت وجود نداشته؟ و یا اینکه در این میان مسائلی وجود دارد که دیگران از آن بی خبر هستند؟ این ها سوالاتی است که افکار عمومی منتظر دریافت پاسخ آن است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ انتشار: 12 تیر 1398 ، کدخبر: 1275899 ، www.khabaronline.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها