کد خبر: 15678
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

شعارسال: دکتر مسعود برومند با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های کشور همچنان به پایگاه‌های علمی دسترسی دارند، اظهار کرد: دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌هایی که از قبل دسترسی داشتند، این دسترسی به صورت رسمی همچنان وجود دارد. وی در عین حال با بیان اینکه تأمین اعتبارات مالی یکی از موضوعات مطرح در این زمینه است، اظهار کرد:

دسترسی دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی ادامه دارد

شعارسال: دکتر مسعود برومند با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های کشور همچنان به پایگاه‌های علمی دسترسی دارند، اظهار کرد: دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌هایی که از قبل دسترسی داشتند، این دسترسی به صورت رسمی همچنان وجود دارد.

وی در عین حال با بیان اینکه تأمین اعتبارات مالی یکی از موضوعات مطرح در این زمینه است، اظهار کرد: در مذاکراتی که با شرکت‌های تأمین کننده پایگاه‌ها داشتیم، دسترسی دانشگاه‌ها به این پایگاه‌ها در حال پیگیری است و این شرکت‌ها همکاری خوبی دارند.

برومند خاطر نشان کرد: نتیجه فعالیت‌های انجام شده در این زمینه آن است که از آبان ۹۶ که نگرانی‌هایی برای قطع دسترسی‌های دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی بین‌المللی وجود داشت، مرتفع شده و دانشگاه‌ها به این پایگاه‌ها متصل هستند و از این پایگاه‌ها بهره‌برداری می‌کنند.

معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه همت ما بر این است که منابع مالی لازم برای بهره‌برداری از پایگاه‌های علمی برای دانشگاه‌ها تأمین شود، یادآور شد: منابع مورد نیاز برای این امر برای سال ۹۷ هم از سوی دانشگاه‌ها و هم وزارت علوم تأمین شده بود.

برومند در خصوص نقل و انتقالات پول برای برقراری دسترسی دانشگاه‌ها به این پایگاه با تاکید بر اینکه نقل و انتقال پول یکی از موضوعات مطرح در این زمینه است، تاکید کرد: در نقل و انتقال مالی مشکلاتی وجود دارد، ولی همه این فضا را درک کردند و تاکنون پایگاه‌ها در حال ارائه سرویس هستند و دانشجویان از آن بهره‌برداری می‌کنند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: 9 تیر 1398 ، کدخبر: 98040703882 ، www.isna.ir.

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها