کد خبر: 15549
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۴۵

شعار سال: مقامات صهیونیست که در شرایط عادی تحریک به جنگ با ایران می‌کردند، اکنون با مشاهده سرنگونی پهپاد آمریکایی می‌ترسند در صورت وقوع درگیری، هدف اول حملات ایران قرار بگیرند. این خبر را روزنامه صهیونیستی هاآرتص منتشر کرد و نوشت: نگرانی‌های روزافزونی در میان مقامات اطلاعاتی اسرائیل و غرب به وجود آمده بر این

اسرائیل نگران است کاسه و کوزه درگیری‌ها سر او بشکند

شعار سال: مقامات صهیونیست که در شرایط عادی تحریک به جنگ با ایران می‌کردند، اکنون با مشاهده سرنگونی پهپاد آمریکایی می‌ترسند در صورت وقوع درگیری، هدف اول حملات ایران قرار بگیرند.

این خبر را روزنامه صهیونیستی هاآرتص منتشر کرد و نوشت: نگرانی‌های روزافزونی در میان مقامات اطلاعاتی اسرائیل و غرب به وجود آمده بر این مبنا که احتمال دارد ایران بعد از تشدید تقابل با ایالات متحده و یا حتی پاسخ به اقدامات آمریکا، اسرائیل را هدف قرار دهد.
این مقامات گفته‌اند، پس از تهدیدها و اقداماتی که جمهوری اسلامی تاکنون برای پاسخ به آمریکا به‌کار برده، احتمال دارد این کشور اکنون اسرائیل را از طریق یکی از سازمان‌های خود در سوریه یا لبنان، از جمله حزب‌الله، به میان بحران بکشاند تا جوابی به اقدامات آمریکا و تحریم‌های آمریکا باشد.

بنیامین نتانیاهو این هفته جلسه کابینه امنیتی خود را دو بار برگزار می‌کند، که در موارد عادی کم‌سابقه بوده است. از هنگام انتخابات ماه آوریل که سپس با ناتوانی وی از تشکیل ائتلاف، به تعیین تاریخی برای رأی‌گیری در سپتامبر انجامید، دولت موقت وی به ندرت جلسه مذاکره‌ای تشکیل داده است.
جلسه دوم کابینه قرار است روز چهارشنبه برگزار شود.
این تحلیل‌ها نشان می‌دهد که دولت اسرائیل علی‌رغم ادعاهایی که می‌کند از توان نظامی ایران به شدت هراس دارد.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری مشرق، تاریخ انتشار: 9 تیر 1398، کدخبر: 970802 ، www.mashreghnews.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها