کد خبر: 15409
تاریخ انتشار: شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

شعارسال: «سرگئی ریابکوف» معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش اعلام کرد کشورهای باقی‌مانده در برجام باید برای حمایت از ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا یک «دیوار حمایتی» ایجاد کنند. معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص به خبرنگاران گفت: «من در نشست

طرف‌های دیگر برجام از ایران در برابر آمریکا حمایت کنند

شعارسال: «سرگئی ریابکوف» معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش اعلام کرد کشورهای باقی‌مانده در برجام باید برای حمایت از ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا یک «دیوار حمایتی» ایجاد کنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص به خبرنگاران گفت: «من در نشست امروز از همه همکارانم خواستم که این قضیه را به‌چشم یک هدف مشترک نگاه کنند. ما باید برای مقابله با اثرات منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سیاست‌های مخربی که پیامدهای آنها هرروز بیشتر نمایان می‌شود، چیزی شبیه یک دیوار حمایتی ایجاد کنیم».

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به‌زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند. با وجود تحریم‌های سنگین آمریکا، ایران تأکید کرده است که هرگز تن به مذاکره مجدد با کشوری که توافقات بین‌المللی را نقض می‌کند، نخواهد داد.

شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه 18 اردیبهشت‌ در واکنش به کوتاهی کشورهای اروپایی در اجرای وعده‌هایشان، در بیانیه‌ای اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح‌شده خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف خواهد کرد.

مقامات ایرانی تصریح کرده‌اند که ایران تنها زمانی اجرای تعهدات پیشین خود در برجام را از سر خواهد گرفت که سایر طرف‌های این توافق بین‌المللی نیز تعهدات خود را به انجام برسانند.

حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه 4 تیر در گفتگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود امانوئل ماکرون با اشاره به اینکه پایبندی ایران در برجام پس از خروج آمریکا بر مبنای وعده طرف‌های اروپایی برای تضمین منافع اقتصادی از جمله حل‌وفصل مسائل مربوط به روابط بانکی و فروش نفت بود که متأسفانه هیچ یک از آنها در مقام عمل تحقق پیدا نکرده، خاطرنشان کرد: «اگر ایران نتواند از فواید برجام بهره‌مند شود، بر اساس بندهای 26 و 36 برجام مرحله به مرحله تعهدات خود را کاهش خواهد داد».

روحانی در گفت‌وگو با مکرون: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: 7 تیر 1398 ، کدخبر: 2042636 ، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها