کد خبر: 15264
تاریخ انتشار: جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲:۵۵

شعار سال: دریادار علی فدوی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه فرماند‌هان پیشین و جدید سپاه الغدیر استان یزد که با حضور پرشور فرماندهان و کادر سپاه، و جمعی از مسئولان و خانواده‌های شهدای یزد ‌برگزار شد، ‌اظهار داشت: بیش از 40 هزار نفر با لباس پاسداری و حدود 100 هزار‌ بسیجی در

آمریکا و هم‌پیمانانش جرئت شلیک حتی یک گلوله به ایران را ندارند

شعار سالدریادار علی فدوی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه فرماند‌هان پیشین و جدید سپاه الغدیر استان یزد که با حضور پرشور فرماندهان و کادر سپاه، و جمعی از مسئولان و خانواده‌های شهدای یزد ‌برگزار شد، ‌اظهار داشت: بیش از 40 هزار نفر با لباس پاسداری و حدود 100 هزار‌ بسیجی در راه انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و به شهادت رسیدند؛ اینجاست که می‌بینیم با اقتدار، سرفراز و سربلند با یک اطمینان و تکیه‌گاهی در این 40 سال ایستاده‌ایم و حداقل ویژگی آن سهل شدن و مطمئن‌تر شدن راه پیشِ‌رو به‌وسیله عظمت این تکیه‌گاه است.

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود به مهم‌ترین مأموریت‌ها و برنامه‌های سپاه پرداخت و افزود: ‌سپاه در 5 حوزه مأموریت ابلاغی “مقابله با تهدیدات سخت، ‌نیمه‌سخت، جنگ نرم، عرصه داخلی و عرصه خارجی فعالیت می‌کند و سپاه‌های استانی نیز‌ در هر 5 حوزه ایفای نقش دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر سپاه استان را بخواهیم ترسیم کنیم، به‌مثابه کل سپاه در جغرافیای مشخص و فرمانده این نهاد، به‌مثابه فرمانده کل سپاه در استان است.

وی ادامه داد: علی‌رغم گذشت بیش از 30 سال از پایان جنگ و با وجود اینکه هیچ‌کسی جرئت نکرده در طول این مدت به‌سمت ‌کشورمان شلیک کند، اما وجه تهدیدات سخت همچنان ادامه داشته است‌ ولی در این حوزه دشمن جرئت انجام هیچ‌کاری نداشته است، اما ‌در چهار حوزه دیگر دشمن به‌صورت دائم و شبانه‌روز در حال فعالیت ‌است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تذکر اینکه دشمن به‌دنبال نفوذ در عرصه‌های مختلف انقلاب است، گفت: هنوز ما در سیستم اقتصادی کشورمان از سیستمی استفاده می‌کنیم که آمریکایی‌ها پیش از انقلاب در ایران پیاده کرده‌اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری نسبت به خسران خام‌فروشی تأکید ویژه‌ای داشتند و خواستار جلوگیری از آن شدند و تمام دولت‌ها هم به این موضوع تأکید می‌کردند ولی سیستم اقتصادی ایران که برگرفته از سیستم پیش از انقلاب است توسط آمریکایی‌ها و برای منافع خودشان پیاده شده است.

فدوی با تأکید بر اینکه تغییر این سیستم کاری امکان‌پذیر است خاطرنشان کرد: ما در کارهای سخت که پای جان در میان بود توانستیم با رهبری‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری موفق شدیم پس در کارهای سهل‌تر اگر بخواهیم قطعاً به موفقیت دست پیدا می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: تا زمانی که ما به‌وسیله قاعده‌های دشمنان در عرصه‌های اقتصادی از جمله نفت عمل می‌کنیم، قطعاً نتیجه آن چیزی نمی‌شود که ما به‌دنبال کسب آن هستیم.

وی با ابراز اینکه خداوند متعال در قرآن قاعده‌های مسائل مختلف را به‌صورت مشخص بیان کرده ادامه داد: ما در هر عرصه‌ای که بر اساس قاعده‌های اسلامی و قرآنی عمل کردیم به موفقیت رسیدیم ولی زمانی که این قاعده‌ها را رها کردیم نتیجه نگرفتیم.

فدوی همچنین گفت: مهمترین موضوع این است که ما در سخت‌ترین عرصه‌ها وقتی با این قاعده‌های قرآنی جلو رفتیم، بهترین اقدامات را انجام دادیم و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه در طول این سال‌ها بسیاری از افراد به‌دنبال پیاده کردن موضوعاتی بودند که کشور را به آسیب بکشانند گفت: برخی در کشور با وجودی که دیدند کشورهای دیگر جهان از این موضوع آسیب دیدند، به‌دنبال تحقق شعار فرزند کمتر زندگی بهتر درآمدند و برای این موضوع حتی از پیامبر(ص) حدیث هم جعل کردند.

وی عنوان کرد: برای تحقق چنین اهدافی هم معمولاً از مناطق و استان‌هایی با اعتقادات مذهبی از جمله یزد شروع می‌کنند و با بیان احادیث جعلی و یا ورود خرافات به مسائل دینی، سعی بر رسیدن به اهداف خود دارند.

فدوی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک سرمایه بسیار عظیم و بزرگی است که این سرمایه را شهدا و ایثارگران در طول سال‌های پیش و بعد از انقلاب با پیروی از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری خلق کردند و حفاظت از این انقلاب و این سرمایه عظیم بر همه ما واجب و ضروری است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اظهار اینکه پاسداری یک افتخار در نظام جمهوری اسلامی است خاطرنشان کرد: وظیفه خطیری به‌عهده پاسداران قرار دارد و باید تلاش کنند که همه از این وظیفه با سربلندی خارج شوند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 6 تیر 98، کد خبر: 2041747، www.tasnimnews.com

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها