کد خبر: 15130
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰:۲۷

شعارسال: مأموریت سه روزه عرب و همراهانش در هتل لاکچری استانبول به پایان رسید و تیم اعزامی بدون توافق با هیچ کدام از گزینه های جانشینی برانکو به کارش پایان داد. در چند روز اخیر نام های متعددی از قول اطرافیان پرسپولیس برای سرمربیگری این تیم مطرح شد. ابتدا از الکس نوری ایرانی الاصل آلمانی

پایان اقامت سه‌ روزه و بی‌حاصل مدیران پرسپولیس در هتل لاکچری استانبول

شعارسال: مأموریت سه روزه عرب و همراهانش در هتل لاکچری استانبول به پایان رسید و تیم اعزامی بدون توافق با هیچ کدام از گزینه های جانشینی برانکو به کارش پایان داد.

در چند روز اخیر نام های متعددی از قول اطرافیان پرسپولیس برای سرمربیگری این تیم مطرح شد. ابتدا از الکس نوری ایرانی الاصل آلمانی و کاررا ایتالیایی صحبت به میان آمد و سپس پای چاچیچ کروات و کالدرون آرژانتینی به مذاکرات باز شد. در این میان با یک مربی یونانی نیز مذاکره شد، ولی هیچ یک رقمی باب میل پرسپولیس را نداشتند. گویا مدیران پرسپولیس قصد دارند یک مربی بزرگ و با کارنامه اما زیر قیمت 700هزاردلار برای پرسپولیس پیدا کنند که فعلا چنین شخصی یافت نشده است. نکته مهم اینکه همه گزینه های پرسپولیس در سطح میانی مربیان بین المللی طبقه بندی می شوند و هیچ یک از آنها شهرتی نظیر استراماچونی، سرمرببی استقلال ندارند.

رزرو هفت اتاق در استانبول برای مذاکرات فشرده

پرسپولیسی‌ها برای آغاز پروژه مذاکره در استانبول هفت اتاق یک هتل لوکس را رزرو کرده بودند که خود هزینه هنگفتی به این باشگاه تحمیل کرده است. استدلال مدیران پرسپولیس از انتخاب ترکیه برای مذاکره این بود که غیر از دشواری تهیه ویزا برای چندین مربی سرشناس در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، هزینه های هتل ها در تهران و تهیه بلیت برای این مربیان و ایجنت هایشان فرقی با سفر به استانبول نداشت. همچنین آنها این طور استنباط کردند که با حضور در این شهر توریستی کشور همسایه، از دست خبرنگاران کنجکاو و حواشی دلالان ایرانی در امان هستند؛ اما طی همان روز نخست دیده شد که چندین دلال مشهور داخلی در هتل محل اقامت مدیران پرسپولیس پرسه می زنند.

یکی از کانال های اخبار هواداری پرسپولیس، تیم پرسپولیس برای مذاکره را شامل ایرج عرب مدیرعامل و مهدی محمد نبی و علی رغبتی دو عضو هیأت مدیره این باشگاه دانست؛ اما بعدا در کمال تعجب، یقین حاصل شد که دو مربی و دو مدیر برنامه نیز کنار این مدیران حاضرند! از هفت اتاق رزرو شده، دو اتاق برای الکساندر نوری و گابریل کالدرون آرژانتینی رزرو شده بود و اما مذاکرات مدیران پرسپولیس با این دو مربی جدی نشد.

این‌که حالا مربیان دعوت‌شده و ایجنت‌های‌شان در یکی از بهترین‌ هتل‌های استانبول با هزینه باشگاه پرسپولیس مستقر شده‌اند، مسأله‌ای است که نمی‌شود به‌ سادگی از کنار آن گذشت و باید مشخص شود، باشگاه دولتی از کجا این مخارج را تأمین کرده است.

خط قرمز یک میلیون دلاری روی نام الکساندر نوری

طبق اخبار رسیده از استانبول، مدیران باشگاه پرسپولیس پس از انجام مذاکرات فشرده با الکساندر نوری و صحبت در مورد بند‌های مختلف قرارداد، به پیشنهاد مالی بالای این مربی جوان جواب منفی دادند تا این گونه نوری از گزینه‌های رسمی پرسپولیس برای جانشینی برانکو خارج شود. گویا مربی سابق وردربرمن برای حضور در ایران و نشستن بر نیمکت سرخپوشان، یک میلیون دلار درخواست کرد که همین امر باعث به بن بست خوردن مذاکرات دو طرف شده است.

در این بین، خبر می‌رسد که الکساندر نوری با پیشنهاد خوبی برای کار در آمریکا و انجام یک پروژه فوتبالی رو به رو شده و همین دلیل باعث عدم تمایل زیاد او برای حضور در ایران شده است. پیش از این، شایعاتی در خصوص حضور نوری در تیم ملی و باشگاه تراکتور شنیده می‌شد و حالا با منتفی شدن حضورش در پرسپولیس، او کماکان از فوتبال ایران دور خواهد بود.

چاچیچ، کالدرون و کاررا بالای بودجه پرسپولیس

با خروج الکساندر نوری از گزینه‌های مربیگری پرسپولیس، گابریل کالدرون، آنته چاچیچ و لمونیس یونانی در بین گزینه‌ها ماندند که چاچیچ به رغم دو بار ترک مذاکرات تلفنی و عدم تمایل برای سفر به استانبول برای مذاکره حضوری، روی رقم نیز موافقت نداشته است.

مدیران پرسپولیس همراه خود کلیپ ها و فیلم هایی از روزهای باشکوه دوفصل اخیر پرسپولیس بردند تا به گزینه های متوقع اروپایی و آمریکای لاتین نشان داده و روی تعداد هواداران تیمشان مانور دهند. در این کالدرون، سرمربی سابق الاتحاد عربستان که چندسالی است بعد از آن دوران باشکوهش در سرزمین عرب ها، بیکار مانده، بدش نمی آمد شانسش را در تهران آزمایش کند، هنوز با تخفیف ویژه ای که پرسپولیس می خواهد موافقت نکرده است و عملا جوابی مشابه پاسخ منفی از او استنباط می شود.

متن مذاکرات چهارساعته با تاکیس لمونیس گزینه 59ساله یونانی نیز فاش نشده و هنوز تصمیمی درباره او شنیده نمی شود، شاید او چندان به دل ایرج عرب و رفقایش ننشسته است که هیچ زمزمه ای از او به گوش نمی رسد!

عکسی از مذاکره پرسپولیس با تاکیس یونانی در هتل لاکچری استانبول

در این میان، یکی از جدی ترین گزینه های سرخپوشان کاررا دستیار سابق کونته در یوونتوس است که جزو آخرین مذاکرات مدیران سرخ بود. اگر توافق اولیه ای هم با این ایتالیایی حاصل می شد حتما مدیران پرسپولیس زودتر و برای خروج از زیر فشار مردمی اعلان عمومی می کردند که چنین اتفاقی نیفتاده است. آنها بدون خبر خاصی، دیشب ترکیه را به مقصد تهران ترک کردند و به ایران برگشتند تا همینجا تصمیم نهایی را بین گرینه های موجود بگیرند.

در این میان، نام دبیاسی 63 ساله که سه دوره سابقه سرمربیگری تیم تورینو را دارد، هم مطرح شد. او در کارنامه‌اش سرمربیگری تیم‌هایی همچون اسپال، مودنا، برشکا، لوانته، اودینزه، آلاوس و تیم ملی فوتبال آلبانی را دارد و مربی باتجربه وکارکشته ای شناخته می شود. او هم در استانبول بوده اما هیچ خبری از ملاقات رسمی او با پرسپولیسی ها دیده نشد. پیش از همه اینها، والتر زنگای ایتالیایی از سوی مدیران پرسپولیس رد شده بود.

آیا تصمیم آخر در ساختمان سئول شمالی گرفته می شود؟

گروهی بر این باورند که مدیران پرسپولیس از همان اول هم قرار نبود در ترکیه تصمیم نهایی را بگیرند و اعلام کنند و آنها در پایان این مأموریت باید گزارش کار خود را پیش وزیر ورزش ببرند تا از او بابت دستمزد دلاری یکی از مربیان نام برده شده و نحوه قرارداد با او، کسب تکلیف کنند؛ خبری که قطعا تکذیب خواهد شد اما این احتمال اصلا مردود نیست که سلطانی فر همانند موارد مشابه در استقلال، تصمیم نهایی را بگیرد.

هفته تمام شد و پرسپولیس بدون سرمربی ماند

در حالی که تمرین استقلال و سایر تیم های بزرگ و مدعی لیگ مثل تراکتور و پدیده آغاز شده است، پرسپولیس از یافتن یک مربی خارجی و آغاز تمرینات زیر نظر او عاجز است. پیش از این آن‌ها به هواداران قول معرفی سرمربی جدید تا روز چهارشنبه را داده بودند و باید دید آیا این وعده عملی میشود یا باز هم وقت بیشتری برای انتخاب مربی تلف خواهد شد؟!

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی تابناک ، تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 ، کدخبر: 907972 ، www.tabnak.ir

منبع: شعار سال

نام:
ایمیل:

* نظر:
* کد امنیتی:

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
آخرین اخبار
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها